Xp İle Server 2012 Bağlantı Sorunu

xp makineden S2012 yüklü servere uzak masa üstü bağlantısı yapamıyorum,

istemci uzak bilgisayarla bağlantı kuramadı.
olası nedenler;
1-uzak bağlantı etkinleştirilmemiş
2-...bağlantı sayısı aşılmış
3-..ağ hatası oluşmuş

başka pclerden uzak bağlantı çalışıyor,xp makineden nedense çalışmıyor,

leone1907 leone1907 (18)
5 yıl önce sordu

  • Masa üstü pc mi yoksa diz üsütü pc mi @leone1907 darkcrak 5 yıl önce
  • @Leonel Windows xp eski isletim sistemi olduğu için xp'de çalışmaya bilir. Başka pc'ler windows 7/8/8.1/10 işletim sistemleriyse çalışabilir. ilkaybaki 5 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Aldığın hatalara bakarsak Windows XP eski veya güncel olmayan bir RDP istemci yazılımına sahip. Öncelikle Windows XP de Remote Desktop Connection (Windows XP adı böyleyli yanlış hatırlamıyorsam) güncellemesini yapmalısın. Günceleme Remote Desktop Connection 7.0 client update for Remote Desktop Services adı ile geçiyor. Fakat Microsoft sayfasındaki link hata verdi.  Bu güncellemeyi bulamayabilirsin. Şuan görünen Microsoft bu güncellemeyi kaldırmış.

@murat ın bahsettiği programı deneyebilirsin.

hakan hakan (15394)
5 yıl önce cevaplandı

XP ile uyumlu olmayabilir

dnzclk44 dnzclk44 (19)
5 yıl önce cevaplandı

    uyumlu olmayabilir mi yoksa uyumlu değil mi. bunu öğrenmek istiyorum.cihaz pc.

    leone1907 leone1907 (18)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @leone1907 Xp en eski ve güncellenmeyen bir işletim sistemi olduğu için uyumlu olmaması normal. ilkaybaki 5 yıl önce

    Windows xp  eski bir isletim sistemi oldugu icin bu tur sorunlar olabilir. Onerim windows xp uzerine guncel bir rdp istemci yuklemen olucak.

    2x rdp client oldukca verimli calisan bir uygulama.

    2x rdp clint indir linkinden indirebilir ve kullanabilirsin. Xp ile ilgilo @hakan bilgi sahibi olabilir. Gordugunde yazacaltir.

    murat murat (12492)