yaani mail adresi nasıl alınır?

yaani uzantılı email adresi nasıl alınır? Ücretsiz yaani e-posta adresi nereden alınır?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaani mail nedir?

    Bilindiği üzere Turkcell firması Yaani.com adlı bir arama moturu geliştirdi. Bu arama motoruna ek olarak geçtiğimiz günlerde @yaani.com uzantılı mail kullanabilmenizi sağlayacak bir ücretsiz mail hizmetini devreye aldı.

    Yaani.com  mail her e-posta hesabı için 2GB E-posta saklama alanı kullanıcı sunulmakta. Bu günümüz şartlarında oldukça az bir depolama alanı umarız ilerleyen günlerde bu depolama alanı oranı arttırılır.

    yaani uzantılı email adresi nasıl alınır?

    tek yapmanız gereken https://mail.yaani.com/ adresini ziyaret etmek ve kayıt formunu doldurmak. Kayıt formu son derece temel bilgiler istiyor ve kayıt sırasında telefon numarası girmek zorunlu değil. Bu büyük bir avantaj günümüzde telefon doğrulaması istemeyen mail servisi yok gibi.

    Yaani mail hizmetinde bazı kısıtlamalar bulunuyor:

    • Gönderilecek mail 50 MB' ı geçemez.
    • Bir mailde en fazla 10 ek bulunabilir
    • Bir hesaptan saatte en fazla 100 kişiye e-posta gönderilebilir.
    • Bir hesaptan günde en fazla 1000 kişiye e-posta gönderilebilir.

    Yani mail ile ilgili diğer detaylar şu şekilde

    YaaniMail ürününün özellikleri nedir?

    • YaaniMail Türk mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye'nin yerli E-posta hizmetidir.
    • Tüm cihazlar üzerinden erişebilirsiniz; YaaniMail'i uygulama marketlerden indirerek Android 5.0 ve üzeri ya da IOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden veya Chrome, Safari ve Firefox internet tarayıcıları ile yaanimail.com üzerinden kullanabilirsiniz.
    • Hızlı ve Güvenli hizmet sunar.

    2. YaaniMail'de ne kadar saklama alanım mevcut?

    • Her e-posta hesabı için 2GB E-posta saklama alanı kullanıcı sunulmaktadır.

    3. YaaniMail'de kotamı nasıl takip edebilirim?

    • Ayarlar bölümünde kota bilgisi bulunmaktadır
    • Kullanıcı, kotasının %90'ını doldurduğu zaman sistem tarafından otomatik bir uyarı maili gelir

    4. YaaniMailde mail gönderme kısıt bulunuyor mu?

    • Gönderilecek mail 50 MB' ı geçemez.
    • Bir mailde en fazla 10 ek bulunabilir
    • Bir hesaptan saatte en fazla 100 kişiye e-posta gönderilebilir.
    • Bir hesaptan günde en fazla 1000 kişiye e-posta gönderilebilir.

    5. YaaniMail'i nasıl indirebilirim? /nereden erişebilirim?

    • Masaüstü veya Mobil Web tarayıcınız üzerinden yaanimail.com adresine girerek veya mobil cihazınıza Yaani Mail uygulamasını Google Play ve Appstore üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

    6. Nasıl yeni üyelik oluşturabilirim?

    • Ad-Soyad bilginizi girin.
    • Kullanıcı adınızı belirleyin.
    • Şifre belirleyin ve tekrar girin.
    • Güvenlik sorusu belirleyerek cevabını yazın.
    • Kullanıcı sözleşmesini onaylayın.
    • Sonra açılacak ekrana isteğe bağlı olarak telefon numarası girebilirsiniz.
    • Açılan sayfada Hızlı Giriş* yapmak için cep telefonunuzu yazın.
    • Telefonunuzda açılacak ekranı onaylayın.
    • Açılacak ekrana Hızlı Giriş şifresini girin. ( Şifreniz yok ise önce şifre belirlemeniz gerekecek)
    • * Hızlı Giriş, kullanıcılarının kişisel bilgilerini paylaşmadan, yalnızca cep telefon numarası aracılığıyla sağlanabilen müşteri doğrulama servisidir.

    7. Şifre kısıtlarımız nedir?

    • Şifre en az 8 karakterden oluşmalı ve içinde en az bir tane büyük harf, bir tane küçük harf ve bir tane sayı içermelidir.
    • Sayılar ardışık olmamalı (üç adet ardışık sayı olmamalı)

    8. Nasıl YaaniMail'e giriş yapabilirim?

    • YaaniMail şifreniz ile;
      • Daha önce YaaniMail için oluşturduğunuz mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz
    • Hızlı Giriş ile;
      • Açılan sayfada Hızlı Giriş yapmak için cep telefonunuzu yazın.
      • Telefonunuzda açılacak ekranı onaylayın ve Hızlı Giriş şifresini girin.

    9. YaaniMail tüm operatör aboneleri tarafından kullanabilir mi?

    • YaaniMail tüm operatör abonelerinin kullanabildiği bir uygulamadır.

    10. Kaç farklı cihazda hesabımı kullanabilirim?

    • Kullanıcı istediği kadar cihaz üzerinden hesabını kullanabilir.
    • On cihaz için beni hatırla özelliği etkin kalır. Onbirinci cihaz beni hatırla özelliğini kullandığında listedeki en eski cihazın beni hatırla özelliği kaldırılır.

    11. Aynı GSM No ile kaç farklı hesap oluşturabilirim?

    • 5 YaaniMail hesabı oluşturabilirsiniz.

    12. YaaniMail ücretli midir?

    • YaaniMail ürünü tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

    13. YaaniMail kullanırken yapılan internet harcamaları ücretli midir?

    • Turkcell aboneleri için YaaniMail servisine ulaşırken harcadığınız internet ücretsizidir.

    14. Kurtarma E-postam yok, kayıt olabilir miyim?

    • Zorunlu değildir fakat bilgilerinizi unutmanız durumunda verilerinizi kaybetmemeniz için kurtarma e-postası paylaşmanızı tavsiye ederiz.

    15. GSM No ile kayıt olmak zorunda mıyım?

    • Hayır, GSM numara paylaşma adımını geçebilirsiniz. Kolaylaştırılmış alternatif giriş yöntemi olarak Hızlı Giriş kullanmanızı tavsiye ederiz.

    16. GSM numaram değişti, nasıl giriş yapabilirim?

    • Uygulamanın ayarlar bölümüne gidin.
    • Hesap adınızı seçin.
    • Açılan ekranda telefon numarasını ekleyebilir/güncelleyebilirsiniz.
    • Her değişiklik yaptığınızda Hızlı Giriş ile GSM numaranız teyit etmeniz gerekmektedir.

    17. Farklı E-posta uygulamalarında oturum açabilir miyim?

    • YaaniMail’i IMAP veya Pop3 destekleyen dilediğiniz uygulama ile kullanabilirsiniz.
    • Hesabınızın Pop3 veya IMAP ayarlarını YaaniMail web -> ayarlar menüsü üzerinden aktif hale getirmeniz gerekmektedir.
    • Kullanıcı adının @yaani.com ile bitmesine dikkat edilmelidir.
    • IMAP URL: imap.yaanimail.com - port numarası 993 – SSL
    • SMTP URL: smtp.yaanimail.com - port numarası 587 – TLS
    • POP3 URL: pop.yaanimail.com - port numarası 995 – SSL

    Telefonda ayarları yaparken serfika hatası alırsanız  STARTTLS (Tüm serfikaları kabul et) seçeneğini seçmelisiniz.

    18. Şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?

    • YaaniMail giriş kısımda şifremi unuttum tıklanır.
    • Güvenlik sorusuna cevap verilir
    • Yeni şifre oluşturulur.

    19. Güvenlik sorusunun cevabını unuttum, şifremi nasıl sıfırlayabilirim?

    • Kurtarma e-posta adresi ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

    20. Nasıl e-posta oluşturabilirim?

    • Uygulama üzerinde sağ alta bulunan kalem ikonuna basarak yeni e-posta oluşturabilirsiniz.
    • Web’de ise arayüzde sol üstte bulunan “Yeni E-posta” ikonuna tıklayabilirsiniz.

    21. Diğer hesaplarımdan YaaniMail'e nasıl yönlendirme yapabilirim?

    • Kullandığınız E-posta ürününün bu özelliği var ise yönlendirme yapabilirsiniz.

    22. Kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?

    • Kullanıcı adınız oluşturduğunuz e-posta adresinizdir ve değiştirilemez

    23. Nasıl imza ekleyebilirim?

    • Ayarlar menüsündeki Kişisel bilgiler bölümüne gidin.
    • İmza bölümüne istediğiniz imza metnini ekleyebilirsiniz.

    24 .Profil fotoğrafımı nasıl değiştirebilirim?

    • Ayarlar menüsündeki Kişisel bilgiler bölümüne gidin.
    • Kişisel Bilgiler başlığı altında bulunan “+” işaretine tıklayarak mevcut bir fotoğraf seçebilir veya o an uygulama üzerinden fotoğraf makinası ile yeni fotoğraf çekerek profilinize ekleyebilirsiniz.

    25. E-postama resim veya dosya nasıl ekleyebilirim?

    • Yeni e-posta ekranında sağ üstte bulunan ataç ikonuna tıklayarak e-postanıza dosya ekleyebilirsiniz;
    • Kamera açıp fotoğraf ekleyebilirsiniz.
    • Mevcut resim kütüphanenizden fotoğraf veya video seçebilirsiniz.
    • Cihazınızın depolama alanlarından dosya ekleyebilirsiniz.
    • E-posta ekine koyduğunuz dosyalar 50 MB'ı geçmemeli ve bir mailde en fazla on adet ek bulunabilmektedir.

    26. E-postalarımı sildim geri nasıl alabilirim?

    • E-posta sildiğinizde otomatik olarak çöp kutusuna gider.
    • Çöp kutusuna atılan e-postalar 30 gün sonra otomatik olarak silinir.

    27. Bildirimleri nasıl açıp kapatabilirim?

    • Telefonun ayarlar bölümüne gidip YaaniMail uygulamasını seçin.
    • Mesaj ayarlarını tercihinize göre işaretleyin.

    28. Silinen e-postalarımı nasıl kalıcı olarak silebilirim?

    • E-postaları sildiğinizde otomatik olarak çöp kutusuna gider.
    • Çöp kutunuza gidip ilgili e-postayı tekrar sildiğinizde, kalıcı olarak silinmiş olur.

    29. YaaniMail'de belli bir e-postayı bulmak için nasıl arama yapabilirim?

    • Gelen e-posta bulunana arama çubuğuna ilgili kelimeyi yazarak e-postalarınızı arayabilirsiniz.
    • Çıkan sonucu bayraklı, ekli veya okundu/okunmadı olarak ayrıca filtreleyebilirsiniz.

    30. YaaniMail ile ilgili nasıl yardım alabilirim?

    • Ayarlar bölümünden bize “Bize ulaşın” veya “Geri bildirim” alanından problemlerinizi iletebilirsiniz.

    31. E-postalarımı aynı başlık altında nasıl takip edebilirim?

    • Web’de, Ayarlar > Hesap > Genel başlığı altında e-postaları aynı konuşmada gruplandır ayarını açmanız gerekmektedir.

    32. Yeni klasör nasıl ekleyebilirim?

    • Ayarlar > Klasör > Yeni Klasör tercihleri başlığı altından yeni klasör oluşturabilirsiniz.
    • Mobil uygulamalarda klasör listesinin en altında bulunan “Yeni Klasör” butonuna tıklayabilirsiniz.

    33. Hesap kurtarma seçeneklerimi nasıl değiştirebilirim?

    • Mobil Uygulamalarda
      • Ayarlar > Kurtarma seçenekleri başlığından kurtarma sorunuzu değiştirebilir veya kurtarma e-postanızı ekleyebilirsiniz.
    • Webde
      • Ayarlar > Güvenlik > Kurtarma seçenekleri başlığından kurtarma sorunuzu değiştirebilir veya kurtarma e-postanızı ekleyebilirsiniz.

    34. Uygulamadan nasıl çıkış yapabilirim?

    • Ayarlar > Çıkış başlığına tıklayarak e-posta hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz.
    alattin alattin (16984)