YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır?

YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır? YAC yani Yet Another Cleaner kuran kullanıcılar bu yazılımı kandırmak istediklerinde bir sürpriz ile karşılaşıyorlar. Denetim Masasından > Programlar ve Özelliklere girdiklerinde YAC'a ait bir kaldırma uygulamasının olmadığını görüyorlar.

Peki, YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır? sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır?

    YAC'ın güvenilirliği  ile ilgili olarak kullanıcılara tereddüte düşüren durumlardan biri de YAC (Yet Another Cleaner) kurulduktan sonra kaldırılmak istenildiğinde yüklü programlar listesinde görünmüyor oluşu.

    Tecrübesiz kullanıcılar YAC (Yet Another Cleaner)'i bir kez kurduktan sonra bu sebepten kaldıramıyorlar.

    Daha önce de uzmanim.net' üzerinde bu konu YAC (Yet Another Cleaner) Güvenilir mi? sorusu altında tartışılmıştı.

    YAC'ı kaldırmak için manuel olarak uninstall uygulamasını bulmanız gerekiyor. Aşağıda uninstall yani kaldırma uygulamasının nerede olduğunu bulabilirsiniz.

    YAC Yet Another cleaner nasıl kaldırılır?

    YAC kaldırmak için Yönetici yani Administrator yetkilerine sahip olmalısınız. Administrator olan kullanıcı veya Administrator grubundaki kullanıcı YAC'ı kaldırabilir.

    YAC Yet Another cleaner'ı kaldırmak için

    Windows 64 bit kullanıyorsanız şu klasöre

    C:\Program Files (x86)\iSafe

    Windows 32 bit kullanıyorsanız

    C:\Program Files\iSafe

    klasörüne girin  ve şu dosyayı bulun

    uninstall.exe

    uninstall.exe dosyasını iki kere tıklayın. Açılan pencereden Kesin şekilde kaldır'ı seçin.

    Yukarıdaki işlemden sonra YAC Yet Another Cleaner kaldırılacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Yeni sürüm YAC Yet Another Cleaner yazılımı yüklü programlar arasında görülebiliyor.

      Dilerseniz Program Ekle / Kaldır - Programlar ve Özellikler bölümünden YAC - YAC Yet Another Cleaner seçerek kaldırabiliyorsunuz.

      Eğer yüklü olan programlarda YAC Yet Another Cleaner görebiliyorsanız kaldırabilirsiniz.

      alattin alattin (16984)
      9 yıl önce cevaplandı

        YAC Kaldırma için alternetif çözüm olarak IOBit  Uninstaller kullanabilirsiniz.

        IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

        YAC​ Silmek için aşağıdaki işlemleri yapın.

        1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin

        2. IObit Uninstaller çalıştırın ve Aaçılan listeden YAC!'ı seçin. Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
          Yandex.Disk Kaldırma

        hakan hakan (15409)
        9 yıl önce cevaplandı

          ya ben denetim masasında bulup kaldırdım programı bu iyiye işaret mi yoksa virüs tamamen yayılmış mı? bir de ben bunu beğenip kardeşimin bilgisayarına da indirmiştim. en kısa sürede oradan da sileceğim. ayrıca adres ve numara yok yazıyor diğer yazınızda ama numara var.

          simge simge (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Merhaba Simge, yeni sürümünde Programlardan kaldırabiliyorsunuz. Programlardan kaldırdıysanız sorun yoktur. alattin 9 yıl önce

          Merhaba. Ben 3-4 gün önce istart.webssearches kaldırmak için girmiştim. AdwCleaner yüklemem gerektiği yazıyordu. Linkide vardı. Yüklemek için tıkladığımda, dediğiniz gibi nasıl olduğunu anlamadan YAC yüklenmiş. Ama webssearches ta çıkmıyordu. İşime yaramıştı. Ama bugün denetim masasına girdiğimde istart.webssearhes olduğunu gördüm. Tekrar siteye geldim. Önce adwcleanerı yükledim. websearches silindi. Sonra da YAC'ı sildim. Silerken duygusal baskı yaptı. Ama resmen duygusal baskı :D Ağlıyor. Çok komik. Sonra otomatik sekme açtı. YAC'ın kendi sitesi geri besleme gönderir misiniz diye. Neyse kısaca. Hem istart.webssearchestan hemde YAC'tan kurtuldum. Site ve site uzmanlarına çok teşekkür ediyorum.

          nnww nnww (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Ya ben programı http://uzmanim.net/cemkara sayesinde kaldırdım ama yacın simgesi birkaç klosörde hala var  ne yapmam gerekiyor??

            okurkus okurkus (1)