Yahoo Mail bu e-postadaki ekler zararlı içerik barındırıyor ve indirilemez sorunu

Yahoo mail kullanıyorum. Mailde pdf uzantılı iki tane ekli dosya var. Bu dosyaları indiremiyorum ve açamıyorum.  Bu e-postadaki ekler zararlı içerik barındırıyor ve indirilemez uyarısı alıyorum.

Mailler istenmeyene düşmüş ama beklediğim mail. ekleri indirmem gerekiyor ama izin vermiyor indirmeye.  Ne yapabilirim?

https://hizliresim.com/ZZGa0g

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu Yahoo maildeki pdf ile ilgili bir hatadan kaynaklanıyor. Yahoo destek forumunda bununla ilgili şikayetler mevcut.

    Maalesef Yahoo bu sorunun farkında ve henüz bununla ilgili bir çözüm üretebilmiş değil. Bu sorun yaklaşık 5 aydır devam ediyor.  Çözüm olarak maili başka bir adrese yollatabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      Dosyalar pdf dosyası. Pdf dosyalarında virüs olma ihtimali her zaman vardır. Aslında bu dosyalarda doğrudan virüs olmaz ama virüs veya zararlı kod indirecek kodlar olabilir.

      Dosyaları indirin ve masaüstüne kaydedin. Daha sonra buradan virüs taraması yapın içiniz rahat etsin: Virüs Tarama

      Bu şekilde bakarak virüs var ya da yok demek mümkün değil.

      murat murat (12492)