Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor uyarısı

Merhaba,

Internet Explorer kullanıyorum. Bazı sitere girdiğimde "Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor" şeklinde uyarı alıyorum. Son zamanlarda pek çok sitede yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor uyarısı almaya başladım.

Internet Explorer'da Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor uyarısının sebebi ve çözümü nedir?

Teşekkürler

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bağlantı türünüz HTTPS/SSL veya HTTP olur. HTTPS, sondaki S secure anlamına gelir ve bağlantınızın güvenli olduğunu belirtir. Yani bilgisayarınız ve web sitesi arasında bilgiler şifreli bir şekilde iletilir.

    Özellikle banka ve e-ticaret sitelerinde HTTPS bağlantı şekli çok yaygındır.

    Bu uyarının sebebi şudur, Https ile bağlandığınız sitede güvenli şekilde iletilmeyen bazı içerik unsurları olabilir (örneğin resimler). Genel olarak bu durum bir sorun yaratmaz. İşlem yaptığınız bu site bir banka, finans sitesi değilse uyarıyı dikkate almanıza gerek yok.

    Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor uyarısı sizi rahatsız ediyorsa Internet Explorer içerisinde

    1. ALT ve X tuşlarına birlikte basın ve Internet seçeneklerini açın veya Internet Explorer'ı açıp Araçlar düğmesine Araçlar düğmesi  tıklayın.
    2. Güvenlik sekmesini tıklayın.
    3. Internet >Özel düzey bölümünü tıklayın.
    4. Karışık İçerik Görüntüle altındaki Etkinleştir'i seçin.

    Bu ayar ile HTTP ve HTTPS içerik birlikte görüntülenecek ve Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor uyarısı görünmeyecektir.

    murat murat (12492)