Yandex Disk'e girdiğimde .sync diye bir dosya var. ".sync" uzantısı ne anlama geliyor?

Dosyanın yanındaki dosya simgesi normal olandan daha silik gözüküyor virüs olabilir mi? Blgisayarımda Malwarebyts var ve taradığımda birşey gözüküyor. Ama indirdiğim çok oyun crack dosyası var.Bazen bilgisyarda farklılık var gibi hissediyorum ama ne lduğunu algılayamıyorum. Çok yazdım ama şunu da ekliyeyim; geçen sene okul tahtasına virüs bulaşmış ordan flashıma da bulaşmıştı. Flashı kurtyardım ama 1-2 kez bilgisayara da takmıştım sonra bilgisayarı sıfırladım. Onunla alaklı birşey olabilir mi? Lütfen yardım edin. (fotoğrafları gönderemedim)

merve0 merve0 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .SYNC uzantısının virüse ait olduğunu zannetmiyorum.   Muhtemelen yandex disk aktarma ile ilgili bilgileri bu dosyada tutuyor olabilir.  Dosya simgesinin silik görünmesi aslında o dosyanın gizli bir dosya olduğunu gösterir.  Virüsler genelde bir uzantı eklemez. Mevcut .exe gibi çalıştıralabilir dosyaların üzerine kendini yazar.

    alattin alattin (16984)