Yandex.Mail'de mail gelmiyor ve gitmiyor

Yandex.Mail'de hiçbir mail adresine mail atamıyorum ve bana mail gelmiyor. Gmail şifremi unuttum kurtarma e-postası olarak Yandex mailim kayıtlıydı ama Yandex'e doğrulama kodu gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Yandex mail gelmiyor sorununu nasıl çözerim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yandex.Mail'de mail gelmiyor ve gitmiyor sorunu neden kaynaklanır?

    Yandex.Mail'de e-posta gönderemiyor ve alamıyorsanız büyük ihtimalle hesabınız Yandex tarafından spame alınmıştır, yani kara listeye alınmıştır. Bu nedenle Yandex sunucuları tarafından hesabınıza mail gelmesine ve gönderilmesine izin verilmiyordur.

    Bunun farklı farklı sebepleri olabilir. Burada kendi karşılaştığım sorundan bahsedeceğim. Uzun zaman önce Yandex.Mail hesabımı kapatmıştım. 1 sene sonra aynı kullanıcı ismiyle tekrar Yandex mail hesabı açmak zorunda kaldım. Ama hiç kimseye mail atamıyorum ve bana mail de gelmiyordu. Bu sorunu çok kolay bir şekilde çözdüm.

    Yandex.Mail'de mail gelmiyor ve gitmiyor sorunu nasıl çözülür?

    1. Adım: Önce bu sayfaya tıklayın: https://yandex.com.tr/support/mail/web/letter/read.html#undelivered-to-me

    2. Adım: Tıkladıktan sonra sayfanın en altında İletişim diye bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümden adınızı ve iletişim mail adresinizi, bununla beraber yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde yazın ve Yandex Destek ekibine gönderin.

    yandex mail hata

    Ben bunu yaptığımda sorunum çözüldü. 3 saat sonra bana Yandex Destek ekibinden şöyle bir cevap geldi:

    yandex destek ekibi

    Bu cevabın ardından kontrol ettiğimde mail gönderme ve alma sorunumun çözüldüğünü gördüm. Siz de bu şekilde Yandex Destek ekibinyle iletişime geçerek probleminizi çözebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)