Yapı 7061 - Bu Windows kopyası orjinal değil hatası

Bilgisayarımın alt bölümünde Orjinal ürün anahtarını görebiliyorum. Windows 7 yapı 7601 bu windows kopyası orjinal değilhatası bilgisayarıma zarar verir mi?

Sorundan sonra Microsoft destek hattına telefon açtım. Telefona çıkan yetkili bilgisayara yeniden Windows 7 kurarark sorunu halledebileceğimi söyledi. Fakat pek çok program yüklü ve bir sürü dosyam var. Bilgisayarı formatlamam demek en az bir iki gün zaman kaybı anlamına geliyor.

Uzun süredir güncelleme yapmadığım için dün akşam güncellemeleri yaptım ve sorun bundan sonra başladı tam mesaj şu şekilde "Windows 7 yapı 7600 bu windows kopyası orjinal değil".

Bilgisayarı formatlamadan "Windows 7 yapı 7600 bu windows kopyası orjinal değil" hatasından kurtulma şansım var mı?

----------------------------------------

KB901733'ü kaldırmaya çalıştım , fakat ''Bir hata oluştu. Güncelleştirmelerin tümü başarıyla kaldırılamadı '' dedi. Ne yapmalıyım?

kaan12 kaan12 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba işletim sisteminizin güncelleme sırasında lisansı silmesi ile bu durum ortaya çıkmıştır 30 gün sonra microsoft size şifre girmeyi zorunlu kılacaktır bunu düzeltmek için aşağıdaki adımları uygularsanız sorun çözülecektir.

    windows 7 seri numarası değiştirme

    Cmd’i yönetici olarak başlatıyoruz,

    “slmgr.vbs -ipk” yazarak (tırnaklar yok)  yeni windows seri numarasını giriyoruz,

    ( Örnek : ”slmgr.vbs -ipk 00000-00000-00000-00000-00000 )

    Daha sonra ”slmgr.vbs -ato” diyoruz ve  değişmiş oluyor.

    Saygılarımla

    laboustasarim laboustasarim (693)