Yapılandırma dosyası doğru biçimlendirilmiş xml değil hatası

Merhaba,

Visual studio'yu yeni bilgisayarıma kurduktan sonra asp.net projesi oluşturmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum. Nedenini araştırdım ama türkçe kaynak olmadığı için çözemedim. Aşağıdaki hatayı alıyorum:

Web application projects are currently configured to use IIS Express.
To switch back to using the Visual Studio Development Server, change the development server option under the Projects
and Solutions/Web Projects Category of the Options menu. Configured IIS Express failed with the following error:
Dosya Adı: C:\Windows\Microsoft.Net\Framework\V4.0.30319\CONFIG\Web.config
Satır numarası:14
Hata: Yapılandırma dosyası doğru biçimlendirilmiş XML değil.

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle dosya şifreleme sistemini kullanıyorsan (Windows'a ait olan) bunu kullanma. Bu soruna yol açabiliyor.

    Visual Studio ile web uygulaması geliştirirken, uygulamalarını çalıştırmak için iki seçeneğin var

    • IIS kullanmak
    • visual Studio ile entegre web sunucuyu kullanmak.
    •

    Eğer sen yerel IIS kullanıyorsan hatanın çözümü için şunu deneyebilirsin:

    • Denetim Masası > Programlar ve Özelliklere gir
    • Windows özelliklerini aç ya da kapat seçeneğine tıkla
    • Internet Information Services altında Web Yönetimi Araçları > IIS 6 Yönetim uyuymluluğu > IIS metatabanı ve IIS 6 yapılandırma uyuymluluğu seçeneğini işaretle.
    • Yükleme bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    Yerleşik sunucuyu kullanmak istiyorsan veya senin için fark etmiyorsa,

    1. Yüklenmei hata veren Projeni sağ tuşla tıkla edit web.csproj seç
    2. Şu satırı bul: <UseIISExpress>true</UseIISExpress> ve tru değerini false. olarak değiştir
    3. Kaydet (save) ve projeni yeniden yükle (reload)
    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      Merhaba Alaatin Bey,

      Öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

      Ancak ayarları kaydederken şöyle bir sorunla karşılaştım. Resim Linki: http://i.hizliresim.com/WgXz1q.png

      notify notify (538)