Yapışkan Tuşlar Uyarı Yazısını Nasıl Kapatabilirim?

Klavyedeki Shift tuşlarından birine uzun süre yada beş kez üst üste basıldığı zaman, Windows bir uyarı çıkararak, Yapışkan Tuşları etkinleştirmek isteyip istemediğimi soruyor. Bunu nasıl kapatabilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yapışkan Tuşlar Uyarı Yazısını Nasıl Kapatabilirim?

    ˙·٠٠•●Çözüm Önerim ●•٠٠·˙
    Windows’un hangi sürümünde olursanız olun. Aşağıdaki yolu izleyerek Yapışkan Tuşları açabilir yâda kapatabilirsiniz.

    Denetim Masası>Erişim Kolaylığı>Erişim Kolaylığı Merkezi yolu üzerinde Yapışkan Tuşları Ayarla bölümünü açın.

    Yapışkan tuşları etkinleştir yazısının yanındaki kutulardan tik işaretlerini kaldırdığınız zaman bir daha yapışkan tuşlarla karşılaşmazsınız.

    lion lion (595)