Yararlı programlar yapma

Merhaba;

Bu soruyu daha önce sormuştum fakat açıklayıcı bi cevap veren olmadı. @notify cevap vermişti ancak nasıl yapacağımı anlamadım. Benim yararlı dediğim programlar, öyle koskocaman Anti-Malware gibi şeyler değil. Mesela başlangıçta %temp% klasorünü otomatik temizleme, chrome u kapattığımız zaman geçmişi otomatik silme, yada yanda bir tuş olucak ve o tuşu aştığımızda Başlat menüsü gibi bir yer gelicek (Windows 10 daki başlat) ordan kapat tuşu yeniden başlat tuşu tarayıcı geçmişi silme tuşu %temp% klasorünü temizleme tuşu ses açma vb. bunlar normal de var ama bunu bir kısayoldan yapabilelim. Bunun gibi şeyleri ekleyebiliriz. Yazılım dillerini iyice öğrendiğimde, bir virüs taraması kısayolu ekleyebiliriz. Ama bu virüs taraması büyük virüsleri değil, küçük çaplı reklam yazılımları gibi istenmeyen yazılımları ve küçük virüsleri silebilsin. Zaten yazılım dili öğrendiğimde, antivirüs programı yaparım iş olur biter. Yani benim şuan yazdığım kapat tuşu vb. olan program bir "Tools" yazılımı gibi olsun. Şuan buraya hayallerimi döktüm, biliyorum ama @alattin @notify ' i sıkıştırmamı istedi :D . @notify beraber bir çalışma yapabiliriz. :D

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bu istediklerini bir program yazarak veya daha basitce scriptler ile hazırlayabilirsin. Şunu inceleyebilirsin:

    BlitzBlank nedir, nasıl kullanılır?

    Ayrıca HijackThis, Farbar Recovery Scan Tool gibi programları inceleyebilirsin. Bu programlar ile şu dosyayı sil, bu kayıt girdisini ekle gibi komut setleri oluşturabilirsin.  Özellikle virüs ve zararlı temizleme işlemlerinde sorun yaşayan kullanıcı teknik bilgisi yetersizse oluşturdupun temizleme dosyası ile yukarıda örneğini verdiğim pek çok işlemi yaptırabilirsin.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      İlk önce visual studio kurup indirdikten sonra örnek uygualamalara aşağıda ki linkten ulaşabilirsin. Şuanda sen işin çok başında olduğun için direk birşey yapamazsın. Henüz visual studio kurulu bile değil bilgisayarında ilk önce birkaç örnek video izlemeni öneririm daha sonra aşağıdaki link'den birkaç örnek deneyebilrsin.

      http://www.programlamadersleri.com/blog/category/csharp/

      notify notify (538)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @notify teklifi kabul edicekmisin?birlikte çalışma teklifi... toprak34 7 yıl önce
      • Şu aralar başımdan aşkın birçok işim var. Ama takıldığın yerleri sorabilirsin. Yani birlikte çalışmak değilde zorlandığın yerlerde yardım etmeyi kabul ediyorum desek daha doğru olur. Dediğim gibi başım bu aralar çok kalabalık. notify 7 yıl önce
      • @notify cevap verdiğin için teşekkürler, visual studio yu nasıl yükleyebilirim? toprak34 7 yıl önce
      • @toprak34 internette tonlarca bunlarla ilgili yazılar var. Google'da arattığın takdirde istemeyecğin kadar makale,videolu anlatım vs... birsürü var. Uzamanim.Net'de ise sadece karşılaştığın sorunları paylaşırsan daha iyi olur. notify 7 yıl önce