Yaşanan Donma , Takılma , Fps Düşüklüğü Sorunu

Sistemim iyi olmasına rağmen bi anda ne olduysa oldu kasma , takılma , fps düşüklüğü yaşıyorum şuan.

Dün gece böyle oldu ne yaptıysam düzelmedi.

bu problemi nasıl düzeltebilirim ? Acaba donanımsal bir problem mi oluştu kasada yoksa basit bi yazılım hatası mı ?

# SİSTEM ÖZELLİKLERİM :

  • intel core i7 4790K 4.00GHz
  • 16gb ram ddr3
  • 2tb hdd + 128 gb ssd
  • galax nvidia geforce gtx 970 4gb ekran kartı
  • windows 10 single language ( enterprise update yapılmış )
ybaskin34 ybaskin34 (1440)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar donanımlarınız üst seviye.Böyle bir bilgisayarda donma,kasma veya fps düşüklükleri yaşamamanız gerekiyor.Yaşadığınız sorunun birkaç sebebi olabilir.Bunu net olarak şundandır diye söylemek zor olacaktır.Bazı çözüm yollarını uygulayarak sorunu gidermeye çalışmalısınız.

    • Windows Güncelleştirmelerini tam olarak yükleyin.
    • Ekran kartınızın güncelleştirmelerini yükleyin.
    • Bilgisayarınızı virüs ve zararlılara karşı tarama yapın.
    • BIOS ayarlarınızı default hale getirin veya BIOS güncelleme işlemi yapın.

    Söylenilenlerin çoğunu denemiş olabilirsiniz.Eğer öyleyse aşağıdakileri yapmayı deneyin;

    • Windows 10 güncelleştirmelerinden sonra ortaya çıkan FPS düşüklüğü sorunu XBOX Oyun DVR ayarının kapalı hale getirerek çözen çok kullanıcı mevcut.Sizde bunu yapmak için;
      • Arama bölümüne XBOX yazın ve XBOX uygulamasını başlatın.
      • XBOX uygulaması içinde Ayarlar bölümüne gelin.
      • Ayarlar bölümünde Oyun DVR seçeneğini kapatın.
    • Yine çözüm bulamazsanız Denetim Masasından ekran kartı sürücünüzü tamamen kaldırarak, NVIDIA sitesinden en güncel sürücü indirerek tekrar kurun.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp bunların hepsini denedim ama malesef sonuç vermedi. Problem bi anda oluştu , bu problem neyden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir ? ( saydıklarınız dışında ) ybaskin34 7 yıl önce