yatay bilgisayar ne demek?

merhaba yatay bilgisayar ne demek normal kasadan farklı olduğunu söylüyolar mesela galiba ekran kartı yokmuş?yatay kasa ve dikey kasanın farkları nelerdir

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Esprili ama çok anlaşılır benzetmelerle cevaplayayım.

    - Yatay kasa PC'ler teknoji dünyasının Mamutlarıdır (fillerin atası) ve günümüzde her ikisinin neslide tükenmiştir.

    - Dikey kasa PC'leri ise günümüzde karasal hayvanların en irisi Fillere benzetebiliriz; ağır ve hantal ilerlemelerle varlıkları devam etmektedir.

    - Laptoplar ise spor otomobillere benzer, hergün yeni bir model ve gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkarlar; konforludurlar ve teknolojik trafikte giderek daha süratli ilerlemeler gösterirler.

    Herhalde anlaşılmıştır :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    yatay kasanın normal kasadan tek farkı yatay olarak kullanılabiilmesi ekran kartı takıp takmamak sana kalmış yani ekran kartyla bir alakası yok sadece kassanı yatay olarak koyabilmek için normal kasadan biraz farklı yanında ayaklıkları falan var içinde donanımları takıldığı yerlerde aynı sonuçta anakart standart olduğuna göre istediğin şeyi takabilirsin

    umuttt umuttt (207)