Yavaş olan laptop nasıl hızlandırılır?

Merhaba, iyi bayramlar herkese.

Aşırı ağır bir bilgisayar nasıl hızlandırılır?

laptopta gereksiz program bırakmadım C ve D yarıları kadar dolu ancak.

hızlandırma yolları nedir?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
4 yıl önce sordu

  • Kaç senelik? Antivirüs proramı kullanıyor musun? darkcrak 4 yıl önce
  • 7 senelik, kullanmıyorum aserifkuzu 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

7 Senelik laptop'u hızlandırmak pek de mümkün değil. Öncelikle bu laptopta kesinlikle Windows 10 gibi bir işletim sistemi yüklü olmamalı. 7 senelik bir laptop için en uygun işletim sistemi Windows 7 gibi bir işletim sistemi. Tabi eski bir işletim sistemi, güvenlik sorunları olacak. Bu riski unutmaman gerekir.

Yazılımlar güncelleniyor. Artık basit tarayıcılar bile GB boyutunda bellek kullanıyor. Bu donanım isteklerini eski laptopların karşılaması mümkün değil.

Eğer Windows kullanmak zorunda değilsen hafif bir Linux sürümü tercih edebilirsin.

  • peppermint linux
  • Linux Lite
  • Lubuntu

Gibi pek çok seçeneğin var.

Windows eski donanımlarda performanslı çalışmıyor. Ne yaparsan yap seni mutlu etmeyecektir.

murat murat (12492)
4 yıl önce cevaplandı

    @murat sistem özelliklerini yazabilir misiniz?

    ismailsarp ismailsarp (6010)