Yazıcıya kablosuz ağ üzerinden bağlanma

Merhaba;

2 tane İşletim sistemleri windows7 pc , 1 tane Hp Laserjet P1102 yazıcım var 2 bilgisayardan kablosuz olarak yazıcıya bağlanmak istiyorum. yazıcıyı paylaşıma açtığım halde kullanamıyorum.

Airties AR5B93 Kablosuz Modemim var.

şimdiden teşekkür ederim.

serap serap (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hp Laserjet P1102  yazıcısına kablosuz olarak şu şekilde bağlanabilirsiniz:

    Önemli: Bu işlemlere başlamadan önce kablosuz ağınızın adını ve şifresini bilmelisiniz.

    1. Ağa bağlı, yani internete bağlı bir bilgisayarın başına geçin.
    2. Hp Laserjet P1102 yazıcınızı açın
    3. Hp Laserjet P1102 kurulum CDsini bilgisayarınıza takın.
    4. HP Smart Install program 30 saniye içinde otomatik olarak başlayacaktır.
      Not: HP Smart Install programı otomatik olarak başlamazsa, AutoPlay özelliği bilgisayarınızda
      devre dışı bırakılmış olabilir. HP Smart Install CD sürücüsünü Bilgisayarım'da bulun ve çift tıklatın.
      Ürünü yüklemek üzere SISetup.exe dosyasını çift tıklatıp programı çalıştırın.
    5. HP kurulum programı başladığında Install / Kurulum seçeneğini tıklayın.
    6. Next / İleriyi tıklayın.
    7. Easy Install / Kolay kurulumu seçin. Next / İleriyi tıklayın.
    8. Yazıcı seçme ekranında size ait modeli Hp Laserjet P1102 seçin. Next / İleriyi tıklayın.
    9. Configure to print over the wireless network  / Kablosuz ağ üzerinden yazdırmak için yapılandırma seçeneğini seçin. İleri tıklayın.
    10. Bilgisayarınıza USB kablo ile Hp Laserjet P1102 yazıcınızı bağlayın. Kurulumdan sonra USB kabloyu çıkartacaksınız merak etmeyin.
    11. Yazılım Hp Laserjet P1102 yazıcınını tanıyacak ve yükleyecektir.
    12. Sonraki adımda Kablosuz ağa bağlanma aşamasına geçeceksiniz.
    13. Wireless Discovery Method / Kablosuz Ağ bulma yönteminde Advanced / Gelişmiş seçin.
    14. Yazılım kablosuz ağları taraycaktır ve kablosuz ağ listesini getirecektir.
    15. Kablosuz ağınızı seçin ve ileriyi tıklayın.
    16. Kablosuz ağ parolanızı girin.
    17. Bu aşamada  Hp Laserjet P1102 üzerindeki mavi ışık yanıp sönecek ve kablosuz ağa bağlandığında sürekli yanacaktır.
    18. Bağlantı başarılı olduğunda USB kabloyu bilgisayarınızdan çıkartın.
    19. İleriyi tiklayin.
    20. Tebrikler ekranı geldiğinde artık yazıcınız kablosuz ağ üzerinden kullanıma hazırdır.
    21. Bağlantı başarılı olduysa yazıcınız bir test sayfası yazdıracaktır.

    Aynı işlemi diğer bilgisayarlar içinde yapabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)