Yazılar silik ekran kartı sorunu

Merhaba,sorunsuz windows 10 temiz kurulum yaptıktan sonra fark ettim ki monitördeki yazılara bir şey olmuş,ekrandaki yazılar silik silik çıkıyor.Ayrıca masa üstünde fareyi basılı tutup hareket ettirdikten sonra masaüstünde dikey ve yatay çizgiler oluşuyor.Aygıt yöneticisine geldim sürücüyü güncelle dedim bilgisayarınızda zaten en iyi sürücüler bulunuyor dedi.Sonra nvidia nın kendi sitesinden sürücü güncellemek için bir araç indirdim çizgiler gitti fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda fare ile tekrar o hareketleri yaptığımda çizgiler oluştuğunu gördüm.Bunu yazılımsal olarak nasıl düzeltebilirim.Dreamweaverde yazı yazarken gözü rahatsız ediyor.Eskiden böyle bir şey yoktu.Dreamweaverdeki yazılar düzelsin yeter.Ekran kartım nivida ge force gt 9500(düzeldi)

kullanici492159 kullanici492159 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim düşüncem ekran kartı driverinde sorun var yani erkan kartı driver'ini DDU ile sil sonradan ekran kartı driverlerini tekrardan yükle.

    Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

    NVIDIA ekran kartı güncelleme | En Kolay Yöntem

    AMD ekran kartı güncelleme nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • başlata gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle yazdım çıkana tıkladım.Gelişmiş dedim sonra performans ayarlarına girdim orada ekran yazı tipi kenarlarını düzelte tik attım düzeldi.Teşekkürler. kullanici492159 3 yıl önce
    • Rica ederim @kullanici492159 darkcrak 3 yıl önce