Yazılım mühendisi olabilmek için hangi sertifikalara sahip olmalıyım?

Bir yazılım mühendisi hangi sertifikalara sahip olmalı yardımcı olur musunuz ?Biraz fazla seçenek sunup açıklarsanız sevinirim. araştırdım bilgi bulamadım

ayhann ayhann (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazılım mühendisliği sertifika ile olmaz. Yazılım mühendisi ünvanını alabilmek için 4 yıllık, yani yazılım mühendisliği lisans eğitimi almış olmak lazım.

    Bilge adam gibi kurumlar daha önceden "Yazılım Mühendisliği" eğitimi adı altında eğitimler açtılar. Fakat daha sonra mühendisler odası buna itiraz ederek bu adı değiştirtti.

    Fakat yabancı yazılm şirketlerinde farklı branşlardan mezun tecrübeli yazılım geliştiriciler "Software enginner" ünvanı ile çalışabiliyorlar.

    murat murat (12492)