Yazılım mühendisi olmak için ne yapmak gerekir

Merhaba arkadaşlar ben üniversitede yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat yeni sistem kafamı çok karıştırıyor.Eski sistem gibi hala mf tm gibi bölümler var mı? Bildiğim kadarıyla yazılım mühendisliği mf den aliyor.Ben simdi yks ye girersem ortalama kaç puan almam lazım ?

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayar Programcılığı bölümü olan bir üniversitede 4 yıl okumanız gerekiyor.

    Eğer meslek lisesi okuyorsanız, 2 yıllık direk geçiş hakkınız var.

    2 yıl sonunda Bilgisayar Programcılığı Teknikeri oluyorsunuz.

    4 yıllığa uzatıp Yazılım Mühendisi olabilirsiniz.

    Sorunuza ışık tutması açısından kendimden örnekle anlatayım;

    Ben Çukurova Üniversitesinde 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Meslek lisesi çıkışlıyım ve direk geçiş hakkımı kullandım. Eğitim sistemim örgün değil uzaktan eğitimdi. Şuan 'Bilgisayar Programcılığı Teknikeri'yim. Eğer 4 yıla tamamlasaydım yazılım mühendisi olucaktım.

    Not: Uzaktan eğitim veya örgün eğitim okuduğunuzda alacağınız diploma aynıdır.

    pinhan pinhan (142)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ben düz lise mezunuyum bir sıkıntı olur mu yumuklusucurta 6 yıl önce
    • Meslek lisesi çıkışlı olmak, direk geçiş hakkını kullanman için gereklidir. pinhan 6 yıl önce

    -2

    Okul Okumak Gerekir :D

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • uzmanim.net bir soru-cevap sitesidir. Konu hakkında bilgin yoksa bu tür mesajlar atmamalısın. Okumanı tavsiye ederim: https://uzmanim.net/hakkinda#q2 hakan 6 yıl önce
    • kusura bakmayın... krsn 6 yıl önce
    • eheheheh :D ses1842 6 yıl önce