Yazılım sektörünün durumu nasıl?

Yazılım meraklısı bir genç olarak piyasanın durumunu merak ediyorum internette gördüğüme göre kötü ama illa ki bu sitede piyasanın içinde olan birileri vardır bilgi verebilirse makbul geçer.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazılım sektörü de diğer sektörlerden farklı değil. Ülkenin ekonomik durumunda bir sorun oldumu diğer sektörler gibi yazılım sektörü de doğal olarak etkileniyor.

    Sen yazılıma meraklıysan sektörün durumu vs ile ilgili hiç kafanı yorma.  Kendini geliştirmeye, öğrenmeye devam et. Ben uzun yıllardır sektörün içindeyim ve şuana kadar işinde iyi ve işsiz kimseyi görmedim. Bu zaman zarfında da pek çok kriz gördük.

    Yazılım pek çok alana göre çok zordur. İçinde olduğun müddetçe sürekli kendini güncellemen, geliştirmen gerekir. İster kendi işini yap ister bir firmada çalış sürekli yoğun tempoda çalışırsın. Bu senin zamanla yıpratır ama karşılığını maddi olarak alırsın. Tabi beklentin buysa.

    alattin alattin (16999)