Yazılım ve grafik tasarım için laptop önerileri

4 yıllık bilgisayarıma elveda demem ile hazır black friday günleri gelmişken bir laptop almak istiyorum. Çok fazla oyun oynayan bir insan değilim öncelikle canım sıkılınca oynuyorum her gün saatlerce değil. Genelde tasarım programlarını (en çok sony vegas) ve bölümüm dolayısıyla yazılım programlarını kullanıyorum. Bütçemi max 5000 tl olarak belirledim. Çok alternatif olduğu için buraya da sormak istedim nereden kıssam bilemedim  örneğin 16 gb ram i5 , 8 gb ram i7 gibi bir sürü kombinasyonlarda bilgisayarlar var.

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yazılım hem oyun oynayabilmen için bu laptopları önerebilirim, hem bütcene uygun, hemde yazılım ve oyun oynayabileceğiniz bilgisayar.

    ---

    HP Omen 15-CE007NT Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 2CJ35EA

    HP Pavilion 15-CK004NT Intel Core i5 8250U 8GB 256GB MX150 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 2QH30EA

    ---

    Bütce: 5.000 TL yazmışsında ben 4.000 ile 5.000 arası buldum.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim hocam inceleyeceğim bcaggul 5 yıl önce
    • Birşey değil. ilkaybaki16 5 yıl önce

    Dell Vostro 3578 Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD Radeon 520 4000TL

    Asus Vivobook S510UN-BQ121 Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD MX150 4700TL

    Dell Inspiron 5570 Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD Radeon 530 4600TL

    Dikkat ettiğim özellikler;

    • 8. Nesil i7 işlemci
    • En az 8GB RAM
    • En Az 256GB SSD
    • Harici ekran kartı
    • 15.6 inç ekran boyutu

    Böyle bir konfigürasyon senin istediklerini karşılar. Eleme yaparken HP ve Casper gibi bazı sorun çıkarma ihtimali yüksek markaları seçim dışında tuttum.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim hocam. monster abra a5 13.2 laptop hakkında ne düşünüyorsunuz? Bugün mağazasına gittim ve bunu önerdiler. Almaya karar verdim bcaggul 5 yıl önce
    • @bcaggul gayet güzel bir bilgisayar. Görmüştüm fakat bütçenin üzerinde olduğu için önermemiştim. Eğer bütçene uygunsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ekran kartı önerdiğim modellerden doğal olarak daha iyi. hakan 5 yıl önce
    • teşekkür ederim hocam bcaggul 5 yıl önce
    • @bcaggul şimdiden güle güle kullan hakan 5 yıl önce