YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A uydu ayarlama

Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Next & NextStar uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A uydu ayarlama

    Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE  uydu alıcısında Türksat 4A ayarı için el ile frekans bilgisi girmeniz gerekiyor. Next Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE  uydu alıcısında Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE  uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. ADIM:

    Kumandadan MENÜ tuşuna basın.

    KANAL DÜZENLEME menüsü seçin.

    Ok tuşlarını kullarak aşağıdaki TÜM SİL seçin.

    Next_NextStar_Minix_18000 FTA USB -kanal-ekleme-kanal silme-kanal-tara1

    2. ve 3. ADIM:

    OK tuşu ile Türksat 2A 3A yı seçip SARI tuşa basarak silme işlemini başlatın.

    Çıkan soruya EVET olarak yanıt verin.

    Eski uyduya ait tüm taralı Türksat kanal listesi silinecektir. Artık uydu alıcınız Türksat 4A üzerindeki kanalları taramaya hazırdır.

    UYARI: Cihazınız donanım olarak yetersiz olduğundan sadece SD yayınları alabilecektir. Popüler kanalların HD yayınlarını izleyemeyeceksiniz.

    Sisteminizde birden fazla çanak varsa sadece Türksat silmek için Kanal düzenle bölümünden TV Kanalları listesi seçin.

    Türksat uydusu seçiliyken kumandadan MAVİ tuşa basın.

    Alttaki menünün gelmesi için 2. kez MAVİ tuşa basın.

    Turksat uydusundaki tüm kanlları OK tuşu ile seçin.

    Yanlarında çarpı işareti koyulackatır.

    Kumandadan EXIT tuşuna basın.

    Silmeyi onaylayın.

    Next_NextStar_Minix_18000 FTA USB -kanal-ekleme-kanal silme-kanal-tara2 Next_NextStar_Minix_18000 FTA USB -kanal-ekleme-kanal silme-kanal-tara3

    4. ADIM:

    MENÜ den KURULUM bölümüne girin.

    Ok tuşları ile TP LİSTESİ gelin ve OK ile menüye girin.

    Listeden Türksat 4A otomatik kanal güncelleme frekansı olan

    Frekans: 11844 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)  Sembol Oranı:  2222 Ksps FEC: 3/4

    Veya

    Frekans: 11747 MHz Polarizasyon: Horizontal (Yatay) Sembol Oranı: 27500 Ksps FEC: 5/6

    frekansını seçin.

    Altta sinyal metre kitlenir.

    MAVİ tuşa basın.

    Çıkan menüden NIT ARAMA yı EVET ya da AÇIK konumuna getirin.

    OK ile tarama işlemini başlatın.

    Next_NextStar_Minix_18000 FTA USB -kanal-ekleme-kanal silme-kanal-tara4

    5. ADIM:

    Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem bitince cihaz uyarı verir.

    Next_NextStar_Minix_18000 FTA USB -kanal-ekleme-kanal silme-kanal-tara6

    Kanallar eklenmiştir.

    Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Next & NextStar YE-18000 FTA USB S-TYPE Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)