Yekcoin güvenilir mi?

instagramda karşıma YekCoin diye bir şey çıktı. Daha doğrusu Yekcoin reklamı çıktı. İnternete baktım pek bir şey bulamadım. Öğrencilere ücretsiz coin filan diyor. 12 Nisan'da sizlerleyiz diyor ama web sitesi vs hiç bişi yok. Bilgisi olan var mı?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yekcoin instagram hesabı toplam 3 gönderiden oluşuyor.  Web sitesi, proje ile ilgili detaylar, whitepaper vs hiç bir şey yok.

    Dikkatli olmak lazım. http://www.yekcoin.net/ adresinde HTTPS vs hiç bir şey yok, 12 Nisan'da web sitesi yayında denmiş fakat sitede bir şey yok.

    Alan Adı sahibi  olarak Aerotek Bilisim Sanayi ve Ticaret AS görünüyor.  Alan adı 2021-03-25  tarihinde satın alınmış. Çok yeni.

    Gördüğün gibi tüm cevabım yok, yok diye ilerliyor. Ne kadar ciddi bir proje (!) karar verebilirsin.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sikke coin gibi bir şey olmasın.  Daha önce de yerli ve milli diyerekten Sikke Coin diye bir şey çıkarttılar. Polis daha sonra operayon düzenledi.

      Sanırım ekip dolandırıcılıktan cezaevinde şuanda. Özellikle yerli ve milli diye aniden ortaya çıkan bu tür kriptolara dikkat etmek lazım. yek coin ile ilgili hiç bir bilgim yok. Hiç bir yerde de bilgi görmedim.

      murat murat (12492)
      3 yıl önce cevaplandı

        Türk malı coin + Instagram reklam sayfaları = Dolandırıcı.

        hydra hydra (3800)