Yeni 4 GB ram aldım 2 GB ramle beraber çalışmıyor

İnternetten yenı almış olduğum ddr3 4gb hyperx fury rami elime ulaştı. Fakat rami bilgisayara taktığımda sanki ram yokmuş gibi ses çıkarıyor. (Bi kısa bi uzun). İki slotada 2 GB rami takıyorum ikisindede çalışıyor. Ama 4gb tek takarsam çalışmıyor. Ikisinide aynı anda takarsam yine çalışmıyor. Yani anakartta 2 ram takılı ama bilgisayar hiç ram yokmuş gibi tepki veriyor. Bilgisayarım biraz eski. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapabilirim?

yagizefeyavann yagizefeyavann (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    RAM arızalı muhtemelen. Tek taktığında da çalışmıyormuş, bariz bozuk. Farklı slotlarda denedin mi? 1 Uzun 1 kısa bip sesi Anakart veya BIOS arızası. 1 Uzun bip ise Bellek tazelemesinde hata olduğunu gösterir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Ram arızalı olabilir veya yanlış bir RAM almış olabilirsin yani DDR2 yerine mesela DDR3 almış olabilirsin. Bize diğer ramların özeliklerini paylaşır mısın?

      1. CPU-z uygulamasını indir. http://download.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.94-en.exe
      2. CPU-z'u indirdikten sonra kurulumunu yap ve uygulamayı aç.
      3. Ardından açılan ekrandan SPD'ye tıkla ve açılan ekranın ekran görüntüsünü bizimle paylaş.

      Sorularım:

      • Windows sürümün kaç?
      • Windows sürümünün mimarisi ne?
      • Kaç adet RAM slotu var?
      • Bilgisayarın laptop mu?
      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

      • DDR2 Yerine DDR3 alsa bile anakarta takamaz, pinler uyuşmaz. COMBO anakartlarda sadece DDR2 + DDR3 kombinasyonu vardır. Windows sürümü ile alakalı değil. 1 Kısa 1 Uzun BELLEK arızasıdır. hydra 3 yıl önce