Yeni alacağım bilgisayara benim bilgisayarımdaki donanımları takabilir miyim?

yeni bir bilgisayar alıcam ama sistem özellikleri çok düşük elimdeki parçalarla o bilgisayarda ki parçaları değiştirsem olur mu? Mesela o bilgisayarda ekran kartı yok bende radeon 1gb ekran kartı var ve o bilgisayarda harddisk 74gb bende 160gb var değiştirsem sorun olur mu?

winxp winxp (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O sistemin tam özelliklerini ve kendi sistemin tam özelliklerini yaz.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • bende ki parçalar; powecolor 1gb r93ba ekran kartı 160gb wd harddisk(HDD) amd athlon x2 işlemci 2gb ddr2 800mhz ram.yeni bilgisayardakiler ise; ekran kartı yok 74gb harddisk(HDD) ıntel pentium 4 işlemci 2gb ddr2 Ram winxp 4 yıl önce

    Parçalar birbiriyle uyumluysa değiştirebilirsin. Örneğin diski kendi bilgisayarına takabilirsin. Bunda sorun olmaz. Ama RAM yeni bilgisayardaki eski bilgisayara uymayabilir. Anakart yapılarınız farklıysa RAM yani belleği eskiden yeniye aktaramazsın. HDD yani diskte sorun yaşamazsın. Diskler SSD ise o zaman durum değişebilir.

    Ekran kartı yeni bilgisyarın soketine uyuyorsa kullanabilirsin. Verdiğin bilgiler ile ner bir şey söylemek mümkün değil.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Eski bilgisayarım windows başlatılıyor da takılıp kalıyordu ne yaptım ne ettim olmadı format sırasında da donuyordu ben de yeni bilgisayar aldım. Eski bilgisayarımda ki parçaları söküp buna takıcam bende ki parçalar; powecolor 1gb r93ba ekran kartı 160gb wd harddisk(HDD) amd athlon x2 işlemci 2gb ddr2 800mhz ram.yeni bilgisayardakiler ise; ekran kartı yok 74gb harddisk(HDD) ıntel pentium 4 işlemci 2gb ddr2 333mhz ram. winxp 4 yıl önce
    • @winxp ekran kartını tak bir sorun olmaz diye düşünüyorum anakartının modeli ney eski ve yenisininki infinity 4 yıl önce
    • @winxp ekran kartını söküp diğerine takabiliyorsan ( soketi uyuyorsa) bir sorun olmaz kullanabilirsin hakan 4 yıl önce