Yeni aldığım bilgisayar inanılmaz yavaş

Merhaba. Ben 1-2 hafta önce Acer Aspire 3 model dizüstü bilgisayarı satın aldım. Aldığım günden beri aşırı derecede kasıyor. Basit bir Google araması yapmam dakikalar sürüyor hatta youtube videosu açmam onlarca dakikamı alıyor ve internette sorun olmasa da takılmadan 30 saniye bile izleyemiyorum. Sadece bunlar değil bilgisayar kendi sistemi içinde de kasıyor. Denetim masasına veya görev yöneticisine girerken bile sorun yaşıyorum. Sisteme bakınca sorunlu ya da sıradışı gözüken bir şey yok. Yardımcı olabilir misiniz?

onethatblue onethatblue (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Sistemmözelliklerinden, işlemciden vs. kaynaklanıyor olabilir, eğer sistem iyise büyük ihtimal üretimde sorun vardır. Şüpheli bir işlem yaptıysanız ise virüs ihtimaline karşı Malwarebytes ile bir tarama yapın. Windows günvelleştirmesini de yapmak da bir işe yaramadıysa mutlaka üretici firma ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      SSD var mı?

      hydra hydra (3800)
      2 yıl önce cevaplandı

        Windows sürümü kaç eski ise oda kasma yapar

        gorele28 gorele28 (387)
        2 yıl önce cevaplandı

          Acer Aspire 3 jenerik bir model ve bir sürü alt modeli var. Seninki tam olarak hangisi?

          Bilgisayarı yeni aldığına göre ve memnun değilsen iade edebilirsin.  Yeni alınan bir bilgisayarın  Bu kadar yavaş çalışması normal değil.  Ben senin yerinde olsam hiç uğraşmadan iade ederdim.

          alattin alattin (16999)