Yeni aldığım bilgisayar internete girmiyor

Arkadaslar Merhaba,

Yeni bir laptop aldım. Asus x550V Marka Laptobu açtığımda Wifi şifresini girdim ve internete girmeye çalistim ama giremedim sonra eskı bilgisayarımdan baktım  internette sorun yok. Sonra yeni pc den girmeyı denedim. Girdi ama 10 dakika sonra bir sorun olmaksızın. Yeniden sayfalara girmemeye başladı browser veya internetle alakalı bir sorun değil bilgisayarın yaptığı sorunlar şunlar:

  1. Bazen wifi'ye bağlanıyor ama internete girmıyor.
  2. Bazen wifiye hiç baglanmıyor ( bu ağa bağlanılamadı )
  3. Bazen sınırlı yazıyor.
  4. Bazen  wifiye baglanıyor internete gırıyor 5-10 daka sonra baglantıyı kesiyor
thedark06 thedark06 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    merhaba öncelikle bilgisayarınıza sağ tıklayıp yönet menüsüne tıklayalım ardından açılan pencerede  ki sol kısımdan aygıt yöneticisini seçelim sonra açılan ekrandaki sağ kısımda ünlem yada  soru işaretli bir aygıt var ise not edinix bir kağıda hangi aygıt oldugunu eger yok ise anakartınızın sitesine giriniz (wifi ye baglanamadığınız için kablolu olarak bağlanınız) sonra siteden asusun sitesinden ürün modelini giriniz ve gelen driverlardan işletim sisteminizin tabanına uygun versiyonu indiriniz örneğin 32 bit win7 ultimate ise sisteminiz bu türdeki wifi driverini indiriniz ardından driveri tekrar kurunuz . sonraki işlem ağ simgesine sağ tıklayıp özellikler deyiniz gelen sayfada sol üste kablosusz ağları yönet seçeneğine tıklayınız o sayfadaki görünen tüm ağlara sağ tıklayıpp kaldır diyiniz. sistemin güncellemesi olup olmadıgını denetim masası / windows update kısmından kontrol ediniz var ise yapınız yok ise pcnizi yeniden başlatınız sorununuz giderilmiştir.bu aşamaları sırasıyla gerçekleştiriniz.saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      laboustasarim'in önerilerine ek olarak ben de şunları ilave edeyim.

      Modem ile kablosuz adaptör arasında bir uyumsuzluk sorunu olabilir.

      Öncelikle yapmanız gereken Asus x550V sürücülerini güncellemek. Yeni alınan  bilgisayarlarda ilk yapılması gereken işlem budur.

      Ayrıca muhtemelen kablosuz ağ sürücüsünü güncellemesiniz gerekecek.

      1. Asus x550V sürücülerini güncellemek için internete ihtiyacınız var.
      2. Öncelikle bilgisayarınızı Ethernet ile yani bir kablo ile internete bağlayın.
      3. Windows 8 yüklü ise Mağazadan Windows 8.1 güncellemesini indirin. Maalesef Windows 8.1'i offline indirme şansınız yok Ethernet kartı üzerinden kablo ile modeme bağlanıp güncelleyebilirsiniz.
      4. Daha sonra Driver Booster ile tüm sürücülerinizi güncelleyin.
        Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar? linkinden driver booster ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

      Bu işlemlerden sonra hâlâ sorun yaşıyorsanız son olarak adsl modemin yazılımını güncellemelisiniz.  Yukarıdaki işlemlerin sonucunu yazarsanız ona göre ilave çözümler de sunabilirim.

      murat murat (12492)
      10 yıl önce cevaplandı

        Aynı sorun bendede vardı şyle çözdüm:Başka bir bilgisayardan kablosuz sürücüsünü indir yükle.ve bilgisayarı yeniden başlat. Bu arada tahminim seninkide windows 8'dir.Windows 8'de böyle sorunlar olabiliyor

        kullanici175423 kullanici175423 (3)
        8 yıl önce cevaplandı

          Bide şöyle dene bi klasör aç mesela bilgisayarım ı aç ve üstte bilgisayarım yazar oraya www.google.com yaz internete girersen chrome indir derim.

          kahramanca42 kahramanca42 (61)
          8 yıl önce cevaplandı

            bende de oluyordu win 8.1 güncelleyince daha olmadı win 8 galiba böyle sorun var

            mkaan mkaan (11)