Yeni aldığım mouse ışığı yanıyor ama çalışmıyor

ürün adı: Trust 22090 GXT 108 rava ılluminated Gaming mouse.(kablolu)
Bilgisayarımda(Windows 7, 32 Bit) mouse ışıkları yanıyor ama maalesef çalışmıyor lakin bir başka bilgisayarda(Windows 10, 64 Bit) deneyince çalışıyor.
Aygıt Yöneticisi/Fare ve diğer işaret aygıtları bölümünde HID uyumumlu fare ve PS/2 uyumlu fare seçenekleri var ama sanırım birisi kablosuz mouseumu temsil ediyor. Fakat kablosusuzu çıkarınca da görünen aygıtlarda bir değişim olmuyor lakin çalışıyor. Aynı şekilde kablolu olanda da bir değişim olmuyor ki zaten çalışmıyor. Pek bir bilgim yok burada görüntülenen aygıtlarla ilgili.

screenshot_20200602_121429-png.580185

Başarısız denemelerim;
*Tüm USB'leri çıkartıp bilgisayarı yeniden başlattım
* HID uyumumlu fare ve PS/2 uyumlu fare bölümünde güncellemeler yaptım.
* Mouse'un kendi sürücülerini araştırdım lakin bulamadım
# BİOS güncellemesi yapmak da pek bir işe yaramıyormuş, edindiğim bir bilgiye göre.

Bir bilgisi veya deneyimi olan biri yardımcı olabilir mi?

screenshot_20200602_130846-png.580235

screenshot_20200602_130904-png.580236

kirito2 kirito2 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Görünen oki, Win7ye destek kesildiği için farenizin kendi sürücülerini bulamıyor. Önerim donanımınız kaldıra bilirse - verilerinizi yedekleyip win10 a geçmek.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

      Mouse'un Windows 7 desteği var. 30 Liralık mouse'un bi zahmet desteği olsun. Mouse'u taktığınızdan itibaren otomatik kurar, bu mouse'un driverı elle indirilmiyor. İşletim sistemi mouse'u görüyor ancak durduruyor, normal şartlarda bu mouse'u kullanabilmeniz lazım. Aygıtı sağ tıklayıp cihazı kaldır de sürücüsü ile kaldır, sistemi yeniden başlatıp dene.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

        Bana sorarsan Windows 10'a geç ayrıca fakat sorunun Windows 7'de de çözüle bilir.

        Çözüm:

        1. Aygıt yöneticisini aç ve usb sürücünün üzerine sağ tıkla ve Sürücü güncelleştir'e tıkla
        2. Ardından güncel sürümü otomatik olarak araya tıkla.

        Bu yöntem işe yaramazsa Windows 10'a geç sonuçta Windows 10'da tüm uygulamaları ve uygulamaları açabiliyorsun

        darkcrak darkcrak (5158)