yeni aldığımız bilgisayarda sorunlar çıkıyorsa ne yapılabilir?

 Yeni aldığınız bir bilgisayar arada bir programları açarken takılmakta, bilgisayarı kapatırken çok uzun süre beklemekte veya bilgisayarı kapatamamakta ve çok nadir de olsa mavi ekran vermektedir. Bu durumda olan bir bilgisayarın ne gibi problem(ler)i olabilir ve sorun(lar)ı çözmek için hangi adımları atardınız?

ayhann ayhann (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayınızın modeli ne ise bu model ile buna benzer sorunlar yaşayan kişiler var mı diye araştırırdım.

    mutecessis mutecessis (216)
    7 yıl önce cevaplandı

      wirüs kaynaklı hatalar gibi duruyor

      bilgisayarınızı tarama yaptırın

      Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043 istenmeyen yazılımlar virüsler için burdan ndirin
      Hitman pro tarayıcı toolbar ve virüsler için burdan indirin

      AdwCleaner 6.030 tarayıcı korsanı eklentiler için

      hardisk taraması yaptırın başlat cmd sağ tıklatın yönetici olarak çalıştırın bu kodu sfc /scannow yapıştırın entra basın

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        öncelikle cmd => sfc/scannow  der güzel bir sistem dosya kontrolü yaptırırdım.

        revo-uninstaller indirir günceller tek tek taratırım.

        Daha da abartırsak auslogics boostspeed kurar tek tek temizlerdim.

        ercet00ilk ercet00ilk (3)