Yeni Asus anakartlarda Windows 7 yüklenmiyor işletim sistemim 64 bit Windows 10

Şu an bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum Windows 7'yi yükleyemiyorum 64 bit işletim sistemi bilgisayarım Asus b450m k ve işlemcim AMD işlemcisi şimdi ben bu bilgisayara Windows 7 64-bit yüklemek istiyorum ama tam format ekranında klavye ile mouse çalışmıyor yani sürücüler olmuyor yeni bilgisayarlara genellikle zaten Windows 7 yüklenmiyor zor yani yüklemesi yardımcı olacak var mı şimdiden teşekkür ederim

kullanici556747 kullanici556747 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    BİOS'a girip Integrated Peripherals 'a girin USB Keyboard Support ve USB Mouse Support 'u Enabled yapıp F10 'a basarak kaydedin ardından sistemi yeniden başlatarak tekrar formatlama işlemini deneyin.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Usb belleği bootlamadan format atma işlemi gerçekleşmez darkcrak 4 yıl önce
    • @darkcrak hayır ya onu kassetmedim ; bios'ta böyle bi bölüm var bunu aktif ederse klavye ve fare için belki işe yarar diye. ybaskin34 4 yıl önce
    • Ben sorunu yanlış okudum pardon. darkcrak 4 yıl önce
    • Dün yorgundum o yorgunlukla sorunu okudum darkcrak 4 yıl önce
    • @darkcrak problem yok , olur öyle şeyler. 😉😊 ybaskin34 4 yıl önce

    Windows 10 daha stabil çalışır, neden Win7'ye geçmek istiyorsun ?

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Windows 7 daha beğeniyorum ondan

      kullanici556747 kullanici556747 (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        Windows 7 nin tasarımı vs. iyidir zaten bir çok kişi Windows 7'yi halen daha kullanıyor ve Windows 7'ye geçiyor fakat Windows 7'den desteği kesmişti Microsoft ve bu desteği kesmesi ile güvenlik güncellemesi ve bir çok uygulama da desteğini kesti ayrıca bazı antivirüs programlarını Windows 7'de kullanamıyorsun ve açamıyorsun. Windows 10 daha stabil , daha kullanışlı ayrıca güncel virüslere karşı sizi korur ve yeni çıkan uygulamalar da windows 10'a göre kodlanıyor yani yazılıyor bu da Windows 7'de kullanılamaz anlamına geliyor. Ekran kartları Windows 7'de güncellenemiyecek yani yeni sürümüne yükseltemeyeceksin bu da bilgisayarının daha yavaş çalışmasına sebep ola bilir.

        O zaman Windows 7 tasarımını Windows 10'da kullanmak için ne yapa bilirim?

        Windows 10'da Başlat menüsünü nasıl değiştire bilirim? bu uygulamayı deneye bilirsin.

        darkcrak darkcrak (5158)