Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum ancak anakarta uymaz diye korkuyorum.

Almayı düşündüğüm ekran kartı: MSI AMD Radeon R7 240 2GB 64BİT DDR3

Anakartım: Gigabyte-H61M-S2-B3

alican1098 alican1098 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakart uyumluluğu diye bir şey artık yok. PCI Express x16 destekleyen tüm anakartlara ekran kartı takabilirsiniz. Ekran kartı alırken göz önünde bulundurulmaıs gereken bir faktör de, işlemci dir. Eğer işlemciniz kötüyse ekran kartınız iyiyse darboğaz denilen şey meydana gelir. İşlemcinin ekran kartına yetişmesi lazımdır. İşlemci modelinizi ve ekran kartı için bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim. Ayrıca PSU'nun ekran kartını besleyebilmesi gereklidir. PSU modelinizi, işlemcinizi ve ekran nkartı içinn belirlediğiniz bütçeyi öğrenebilirmiyim ?

    hydra hydra (3800)