Yeni bir pc için İşlemci ve anakart önerisi

Arkadaşlar alacağım işlemci ya AMD A10 7870K Near Silent 4.1GHz 4MB Cache Soket FM2+ yada intel i3 6100

hangisini seçmeliyim.Ve amd ise amd işlemcinin anakartı intel ise intelin anakartı tavsiyeleriniz nelerdir.

hayaxi hayaxi (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kullancağın amaç ne?Eğer oyun için istiyorsan  AMD A10 7870K almalısın ve Amd radeon R7 GPUsu olduğu için ekran kartı almana gerek kalmıycak.Render ve oyun için istiyorsan intel i3 almalısın.

    Anakart önerisi içinde şu şekilde önerim var.Bütçeni yazmadığın için bu şekilde eğer daha fazla bütçen varsa başka anakart seçilebilir.

    Amd işlemci için önerim : ASUS A68HM-PLUS AMD A68

    İntel işlemci için önerim : MSI H110M PRO-VD

    Alcağın diğer parçalarıda söylermisin?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sadece Oyun için istiyorum. AMD A10 7870K yı aldığımda ekran kartı almama gerek yok mu? Benim kasam var sadece içindekileri değiştirmek istiyorum Ram Anakart İşlemci Ekran kartı hayaxi 7 yıl önce
    • Ve ben bu AMD 10A 7870K ile gta 5 de kaç fps alabilirim. hayaxi 7 yıl önce
    • GTA5 Performans testi için buraya bir bak.https://www.youtube.com/watch?v=WR2CeLzMMYw Evet AMD A10 7870K R7 GPUlu yani Amd Radeon R7 ekran kartıda olucak.Bütçen ne kadar? ardahd 7 yıl önce