Yeni bolum olusturulamadi hatasi

Arkadaslar ben lenovo laptopa usb ile format aticaktim usb taktim pc acildiginda f10 basili tuttum ordan usbyi sectim kurulum basladi ve ileri ileri diyip disk yerine geldim geldigimde sadece surucu 0 ayrilmamis alan 465 gb var arkadasim bana ona tiklayarak yeni diyip 200000 bir disk olustur diyor 200000 yazdim uygula dedim uyari cikti windows ek bolumler olusturabil ir diye bende tamam dedim sonra yeni bolum olusturulamiyor diyor sorunu bilen arkadaslar detayli olarak cevaplandirabilirmi

kaanerbn kaanerbn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yeni bölümünü oradan oluşturmak için hiç uğraşma. Tek bölüm halinde diske formatını at ve işletim sistemini yükle. Yükleme tamamlandıtan sora windows oturumunda Disk Yönetiminden arzu ettiğin ikinci disk bölümünü rahatlıkla oluşturabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Suan sadece bir disk gozujuyor oda 465 gb ona basipmilerindedigimde windoss sectiginiz konuma yuklenemedi lutfen medya surucunuzu denetleyin olusan durumla olgili daha dazla bilgi : 0x80300002 hatasini aliyorum ? kaanerbn 6 yıl önce
    • İmlan çok kötü. Ne dediğin ne istediğin pek belli olmuyor. Dikkat göstermelisin. Neyse, sen ilave yeni bölüm oluşturamadığını ifade ediyordun ama herhalde mevcut bölümdede yükleme yapamıyorsun. BIOS'a girerek oradaki IDE-AHCI ayarlarını değiştirerek dene. IDE ise AHCI, zaten AHCI isede IDE yaparsın. temmuz 6 yıl önce
    • Nereden ulasacagim bios menunun hangi bolumundedir kaanerbn 6 yıl önce
    • Sabit disk yapılanması mod'u seçenekleridir. BIOS'lar farklı oluyorlar, bu sebeple sana şurda veya burda diyemiyorum ama BIOS içerisinde tek tek bakarak araştırırsan bulursun. Kolay gelsin. temmuz 6 yıl önce
    • Buldum ve IDE olarak degistirdim tekrar kuruluma basladim ve disk olan yere geldim yeni deyip 200000 mb yazdim ve yine bolum olusturulamadi diyor benmi hata yapiyorum anlamadim kaanerbn 6 yıl önce
    • Yahu sen bu 200000 mb falan niye yazıyorsun? Yazma birşey yap kurulumunu, o kadar. Daha sonra windows ortamında bölüm oluşturabilirsin demiştik ya.. temmuz 6 yıl önce
    • Sadece 1 surucu gozukuyor ve onlada yukleme yapilmiyor disk bir sure sonra bozulabilir diyor kaanerbn 6 yıl önce
    • Windowsu o surucuye yukleyemiyorum ve o surucude sklinmiuor kaanerbn 6 yıl önce
    • Bilemiyorum, öyleyse diskin problemli olmalı. temmuz 6 yıl önce
    • Ne yapmam lazim bilgisayarciya gotureem yaparlarmi kaanerbn 6 yıl önce
    • Yaparlar elbette. Eğer sabit disk problemli ise ve düzeltilemiyorsa başka bir sabit disk ile değiştirirler. Yani sonunda olur. temmuz 6 yıl önce