Yeni Hacker Tuzağı!

Google Chrome hackerların hedefi altında. İşte Hackerların yeni tuzağı!

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome, açık kaynak kodlu başarılı bir tarayıcı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından birisi olan Google Chrome, bu özelliğiyle hackerların da hedefinde.

    Geçtiğimiz günlerde keşfedilen ve özellikle Chrome kullanıcılarını hedef alan yeni yöntem oldukça inandırıcı bir şekilde çalışıyor.

    Sitedeki yazıları okunmaz şekilde gösteren hackerlar bu şekilde Chrome Font isimli sözde yazı tipi dosyasını yüklemeniz için sizi yönlendirmeye çalışıyor.

    Çoğu antivirüs tarafından da tanınmayan dosyayı çalıştırdığınızda ise Spora isimli fidye virüsünü bilgisayarınıza bulaştırmış oluyorsunuz. Şifreyi açmak için Faturayı ödemeniz gerekiyor. Tabii sizi dolandırma gibi bir durumda var.

    ALINTIDIR!!

    toprak34 toprak34 (2026)