Yeni işlemci almayı düşünüyorum duo 2 nın en yuksek modelını mı onerırsınız yoksa p4 en yuksek modelını mi?

Anakartım intelin p4 ve intel duo 2 modellerını desteklıyor ve şuanda duo 2 6400 var. Düşük olduğu ıçın yukselteyım dedım. Çoğunlukla oyun oynuyorum. Hangı işlemcı ıle daha yuksek fps alabılrım oyunlarda duo 2 nın en yuksek modelı ile mı yanı e8400 du galıba yoksa p4 ün en yuksek modelı ilemı. Cevaplarsanız sevinirm. Teşekkürler.

Ekran Kartım gt 730 4gb gddr 3

3gb ram.

merttt merttt (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakartının Tam Modelini söylermisin ? 3 GB RAM günümüz oyunları için fazlasıyla yetersiz, Gt 730 Ekran kartı'da verimli değil, E8400 Oyun anlamındada pek bir fayda sağlamıyor bu sistemi yükseltmek yerine para biriktirip yeni sistem almanı öneririm, işlemciyi alınca sorun çözülmeyecek, RAM'in yetersiz, Ekran kartın yetersiz...

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Evet farkındayım. Ram için yuksek mhz li 4gb ram takmayı dşünüyorum anakartım 4gb ram desteklıyor en fazla ekran kartını da yenı almıştım zaten eskı 1gb lık ekran kartım bozuldugu için. Pek maddi durumum ıyı olmadıgı içinde yenı bir bilgisayar alamıyorum malesef. Yoksa bende isterdim. Oynadıgım oyunlarda zaten LOL ve CSGO ve çok fazla darboaz yapıyor sistem ekran kartı %50 lerde iken işlemci %100 de zoralnıyor. Anakart modelim Micro Star İnternational LTD MS-7318 . Aslında verdiğim bilgisayarcı GTX 1050 GDDR 5 takabılırım demişti bende olmaz dedım sistem çok eski dedım. Hem takılsa bile işlemci aşırı darboaz yapcaktı. Sonra adam aradı olmuyo falan dedi. Bende internette msi gt 730 gettirecek dim. Adamın elinde de varmış gt730 ama markası farklı quadro diye bı marka. Tamam tak dedım. Şimdide bilgisayar açılır iken ekran kartından garıp sesler gelıyor donuyor duruyor çok seslı bır şekılde pc açılana kadar. Açılınca da düzelıyor. Teşekkürler. merttt 4 yıl önce
    • size arızalı olup tamir edilmiş ürün vermiş olabilir bilgisayarcı. GT 730'u kaç tl ye aldınız. Quadro marka öyle kötü bir marka değil iyi bir marka. E8400 işlemciyi alabilirsin ucuız zaten 40 - 50 TL bişey hatta linkini atiyim sana https://urun.n11.com/islemci/intel-core2-duo-e8400-islemci-6m-onbellek-300-ghz-1333-P296964023 hydra 4 yıl önce
    • buradan satın alabilirsin hem denemiş olursun. E8400'dan yukarı düzgün işlemci yok core 2 duo. hydra 4 yıl önce
    • çook teşşekkür ederım zaten bızde ekran kartını garantıye gondermıstık yenı geldı düzelmiş yaklasık 500tl ydı galıba ekran kartı fıyatı. Yakın bır zamanada da almayı düşünüyorum E8400. İlginiz için çok teşekkürler. merttt 4 yıl önce
    • Rica ederim, Cevabımı onaylarsan sevinirim :) @merttt hydra 4 yıl önce