Yeni Kısayol olduşturulduğunda ''-Kısayol'' Yazısı Çıkmasın

Yeni Kısayol olduşturulduğunda ''-Kısayol'' Yazısı Çıkmasın İstiyorum nasıl yaparım

kaydolum kaydolum (97)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bat dosyası oluşturup şu kodları yazın:

    @echo off

    REG ADD "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer" /V link /T REG_Binary /D 00000000 /F

    Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\NamingTemplates" /V ShortcutNameTemplate /F

    taskkill /f /im explorer.exe
    start explorer.exe

    Varsayılanı:

    @echo off

    REG ADD "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer" /V link /T REG_Binary /D 15000000 /F

    Reg Delete "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\NamingTemplates" /V ShortcutNameTemplate /F

    taskkill /f /im explorer.exe
    start explorer.exe

    işlem sonunda dosya gezgini yeniden başlar

    windows 7 ve 8 sistemlerde çalışır

    kaydolum kaydolum (97)