Yeni sisteme Xp yüklemek

Sizce yeni bi sisteme xp yüklemek çok mu verimsiz olur ?

Açıkcası kullanım kolaylığı bakımından xp daha rahat o yüzden soruyorum.

Mesala İ5 işlemcili bir bilgisayar toplatsam buna xp kursak pc den verim alamaz mıyım ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kusura bakma ama deli saçması..

    Bu arada Microsoft bir hayli zaman oldu, Windows XP sistemlere "güvenlik" desteğide dahil, her türlü desteği kesti. Ayrıca günümüz programlarının (ve oyunlarının) bir çoğu XP ile çalışmaz ve hatta yüklenemez bile. Ve yine hatta o donanımlı PC'de Windows XP işletim sisteminin kendisini dahi yüklemek zor olur ( Çok uğraşılırsa bilemiyorum, belki..). Hem ayrıca Windows XP istiyorsan i5 işlemci niye?.. Diyelim işletim sistemi kurulabildi, bu i5 işlemcinin çift çekirdeğinimi (çift çekirdek performansınımı) kullanabileceğini sanıyorsun o sultansüleymandan kalma ve tedavülden kalkmış işletim sistemiyle..

    Daha birçok şey yazılabilir gerçi ama fazlasını yazmayayım daha iyi. Akıllı olmak lazım.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim gerçekten aydınlatıcı bir cevap oldu.

      jackrudolphgs jackrudolphgs (59)