Yeni taşındığım evde hangi internet servis sağlayıcısı seçmeliyim?

Merhaba

Yeni eve taşındık, İnternet çekeceğiz. Hız alanında iyi ,sınırsız bir İnternet almak istiyoruz. Ne almalıyız, ne önerirsiniz? Nelere dikkat etmeliyiz?

(ttnet iyi midir her yerde?)

rzgr rzgr (17)
4 yıl önce sordu

  • 2 senedirli kablo tv kullaniyorum 47 tl ye 24 mb hiz 50 dk telefonda var paketin alinan hiz 26 -27 mb gayet başarılı kentsel bölgedeydim sokakta var ama binada yoktu 3 defa rica minnet bağlantım 30 mt kadar kablo anca çekebiliyorlarmış fazlasına kentsel bolgede yapmıyorlarmış rica minnet ile bağlantım ama yok böyle bisey online oyun oynuyordum ip adres değişti mi mail ile doğrulama yapıp öğle oyuna girebiliyordun ama kablo tv de öğle deil sabit ip veriyorlar ücretsiz 2 senede 1 defa ip adres değişti. Hızında tatmin ediyor saniyede 2.5mb dosya indiriyor saatte 8 ,9 gb dosya indirebilirsin eskiden ttnet kullandım 2 sene yani 8 mb paket 6 mb hiz bide zırt pırt net kopması için ara yok hızı düştü ara çok uğraştırdı aynı yerde ttnet sıkıntılı kablo tv alt yapısı sağlam cıktı şimdi paketlerin fiatları yükseldi. hsynusta 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Türk Telekom ne kadar beğenilmese de benim gözümde şuanda alternatifsiz. Farklı servis sağlayıcılar kullandım. Fakat destek konusunda sürekli sorun yaşadım. Türk Telekom'da en azından sorun yaşarsanız hızlıca çözüm bulabiliyorsunuz. Belki ben bu konuda şanslıyımdır.  Superonline kullandığım dönemde ilk başlarsa iyi durumdaydı sonra bariz yavaşlama ve sorunlar yaşadım. Birkaç kez de destek konusunda problem yaşayınca tekrardan Türk Telekom'e geçtim.

Taşındığınız yerde komşularınız varsa bence önce onlarla önce bir konuşun. Bu biraz da taşındığınız yerdeki internet alt yapısı ile de alakalı. Mesela Türk.Net kullanıp çok memnun olan da var nefret kusan da.

Bu arada yeni eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun.

alattin alattin (16984)
4 yıl önce cevaplandı

  • Teşekkür ederim abi :) Komşular genel olarak bu işlerden pek anlamayan insanlar olduğu için verim alamıyorum. Ben de tam olarak anlamıyorum aslında da şu fiber, hiber gibi kablo tipleri var sanırım. Onlar için bir şey önerir misiniz? rzgr 4 yıl önce
  • Altyapın destekiyormu Fiber ? ona göre iss seç @rzgr infinity 4 yıl önce
  • @rzgr fiber destekliyorsa fiber olması iyi olur. Yüksek hız alırsın ve daha sorunsuz internetin olur. Türk telekomu ararsan sana bölgende hangi hızda internet verebiliyorlar söylerler. Seçeneklerini öğrenirsin. alattin 4 yıl önce

2 senedirli kablo tv kullaniyorum 47 tl ye 24 mb hiz 50 dk telefonda var paketin alinan hiz 26 -27 mb  gayet başarılı kentsel bölgedeydim sokakta var ama binada yoktu 3 defa rica minnet bağlantım 30 mt kadar kablo anca çekebiliyorlarmış fazlasına kentsel bolgede yapmıyorlarmış rica minnet ile bağlantım ama yok böyle bisey online oyun oynuyordum ip adres değişti mi mail ile doğrulama yapıp öğle oyuna girebiliyordun ama kablo tv de öğle deil sabit ip veriyorlar ücretsiz 2 senede 1 defa ip adres değişti. Hızında tatmin ediyor  saniyede 2.5mb dosya indiriyor saatte 8 ,9 gb dosya indirebilirsin eskiden ttnet kullandım 2 sene yani 8 mb paket 6 mb hiz bide zırt pırt net kopması için ara yok hızı düştü ara çok uğraştırdı aynı yerde ttnet sıkıntılı kablo tv alt yapısı sağlam cıktı şimdi paketlerin fiatları yükseldi.

hsynusta hsynusta (1)