Yeni telefonun IMEI numarası nasıl öğrenirim?

Merhaba yeni telefon aldım samsung galaxy j7 prime g610f imei numarasını öğrenmek istedim *#06# yazdığımda baglantı sorunu ve gecersız mmı kodu sorunu diyor ne yapmam lazım telefon yeni diye mi oluyor yada başka birşey mi?

kahramanca42 kahramanca42 (61)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Android telefonlarda şu şekilde IMEI öğrenebilirsin:

    1. Ayarlara dokun
    2. Telefon hakkında bölümüne gel. Ayarlar bölümünde en altta olacaktır.
    3. Daha sonra Durum'a dokun.
    4. IMEI bilgileri diye bir seçenek göreceksin ona dokun.
    5. IMEI karşına gelecektir.
    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • imei numarasını öğrendim fakat sorgulat dediğimde Durum kısmında KAYIT BULUNAMADI diyor Marka model kısmında da telefonun modeli yazılmış kahramanca42 6 yıl önce
    • @kahramanca42 nereden sorgulatıyorsun? hakan 6 yıl önce
    • https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama kahramanca42 6 yıl önce
    • @kahramanca42 bu durumu aldığım yere sorabilirsin. Normalde "IMEI NUMARASI KAYITLI" demesi gerekir. Fakat bu sayfadaki bilgiler kesin kayıt değildir. hakan 6 yıl önce
    • Aldığım siteye sordum site daha güncellenmedi efendim diyip duruyor sizce birşey olabilir mi? kahramanca42 6 yıl önce
    • @kahramanca42 doğru söylüyor olabilirler. Günceleme hemen yansımıyor olabilir. hakan 6 yıl önce

    IMEI numarasını, cihazın pil yuvasında veya ürünün kutusu üzerinde görebilirsin. Ama yazdığın o kod ilede öğrenebilirsin. Eğer bu mümkün olmazsa ürünü satın aldığın yere ve/veya ürünün yetkili servisine durumu bildirirsin.

    Edit: Kod yazarak birkaç kez dene eğer cihazda problem yoksa IMEI numarasını gösterecektir. Zira az önce ben kendi telefonumda (Note 4) senin için bir deneme yaptım ve ilk denememde senin belirttiğin hata mesajıyla karşılaştım. Sonraki denemelerde ise bir problem olmadan IMEI numarasını görebildim.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      IMEI numarası öğrenme ve sorgulatmayla alakalı bende bir bilgi paylaşmak istiyorum.

      1) Nasıl öğrenebiliriz?

      Telefonumuzun arama ekranına (birisini aramak için numara yazdığımız bölüm) *#06# yazdığımız zaman karşımıza telefonumuza ait IMEI numara(ları) gelecektir.

      2) Kayıtlı olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?

      BTK, e-devlet üzerinden gerçekleştirdiği bir hizmet ile IMEI numarası sorgulatmamıza izin vermektedir. Bunun için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - IMEI Sorgulama sayfasına gidip gerekli alanları doldurduktan sonra Sorgula butonuna basmanız gerekir.

      omercik omercik (9418)