yeni toplama bilgisayar için ekipman

Bilgisayar toplamak istiyorum

OYUN VE FİLM İZLEMEK İÇİN

sizce bunun için en uygun ekipmanlar nelerdir umarım bu sefer yayınlamayı basaracagım

işletim sistemi son en son cıkan olursa sevinirim

izmirlicerkez izmirlicerkez (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    • 1500-2000 tl aralığında kasa toplamayı planlıyorum yeni ekranım var izmirlicerkez 8 yıl önce
    • Cevabı düzenledim sistem topladım bakabilirsiniz. ardahd 8 yıl önce
    • sevgili arda çok teşekkür ederim bilgisayarı bugün aldım ve kullanmaya başladım eline saglık izmirlicerkez 8 yıl önce
    • Rica Ederim Güle Güle Kullanın :) Hayırlı Olsun. ardahd 8 yıl önce

    1- Toplama

    2- En son işletim sistemi

    3- 1500 - 2000 TL bütçe

    Bilgisayar toplanacaksa  genellikle işletim sistemi satın alınmaz, korsan kullanılması tercih edilir. Çünkü işletim sistemi fiyatları çok yüksektir ve böyle oluncada toplama/ucuza maliyet espirisi ortadan kalkar; astarı yüzünden pahalı olur. Bunun için lisanslı işletim sistemine sahip PC düşünenler toplama değilde hazır ve üzerinde lisanslı işletim sistemi yüklü PC satın almayı tercih ederler. Bu işletim sistemi hazır/yüklü bilgisayarlar eğer işletim sistemide buna dahil edilecekse toplamalara nazaran daha az maliyetli olur (Hazır PC'de işletim sistemi maliyet bakımından toplam içerisinde pek az yer tutar). Hatta bazı iyi ve tanınmış markalılar bile.. Hele birde bir kampanya falan yakalanmışsa..

    Microsoft Windows 10 Pro Türkçe 32/64Bit Kutu (FQC-09127) 750 TL - hepsiburda.com

    Microsoft Windows 10 Home Türkçe 64Bit OEM (KW9-00119) 428 TL - hepsiburda.com

    OEM Windows Pro 10 64 Bit Türkçe 690 TL - Vatan Bilgisayar

    OEM Windows Home 10 64 Bit Türkçe 434 TL - Vatan Bilgisayar

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      özür dilerim ama hiç bişey anlamadım

      bana satıcıya gittigimde bana ekran kartı su marka olsun sürücüsü şu marka olsun diyebilecegim bir liste istiyorum

      kusura bakmayın anladıgım konular degil bunlar o sebepten tam olarak anlatamıyorum

      mesela ekran kartı markası yada dvd oynatıcı markası

      13 sene önce aynı sekilde topmama yaptırmıştım ama gecen hafta pç cöktü

      xp homedisonyüklüydü

      çok teşekkür ederim

      izmirlicerkez izmirlicerkez (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Tamam, yine aynı şekilde alabilirsin. Arzu ettiğin konfigürasyonda bir PC toplayabilirsin ve bunu uygun fiyatada getirebilirsin. Benim bunlara itirazım olmadı. Sen "İşletim sistemide son sürüm olmalı" demişsin ya işte ben onun rasyonel (akılcı) bir planlama olmadığını anlatmak istedim. Toplama PC olacaksa işletim sistemine para verilmemeli, korsan ve kaçak kullanılmalı. Aksi halde (yani lisanslı legal bir işletim sistemi istiyorsan) toplama değil hazır ve markalı PC olmayı tercih etmelisin. Şimdi mesajımı bir daha oku istersen. Demek istediklerimi daha iyi anlar ve hatalı seçimler yapmaz bu hususta doğru kararlar verirsin. İkazımın özeti budur temmuz 8 yıl önce
      • Ben sana liste falan vermiyorum, veremiyorum. Çünkü hem senin ihtiyaçlarını çok iyi bilmiyorum hemde zaten piyasayı çok iyi bilmem (Son senelerde çok takip etmiyorum). Bunu başka uzmanım.net üyeleri yapabilirler. Üstelik benden çok daha iyisini yapabilirler. Ben sadece birkaç kez tekrarladığım konuda seni bilgilendirmek ve ikaz etmek istedim. Brnimki buydu. Şimdi anlamıştırsın diye tahmin ediyorum. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce