Yeniden ekran kartı problemi

Merhabalar tekrardan. Daha öncede ekran kartlarım ile ilgili sorunlarım vardı, sizin yardımlarınız sayesinde kısmen sorunlarımı çözmüş durumdayım. Fakat hala belirli bi sorunumun üstesinden gelmiş değilim. Laptobumda 2 ekran kartı bulunmakta biri intel diğer nvidia. Nvidia daha yüksek belleğe sahip ve anlamdığım bir sebepten ötürü bu ekran kartı inteli kaldırdıktan sonra göremiyorum.(etkin durumda olmasına rağmen) Fakat inteli tekrar yüklediğimde geri geliyor. Aynı zamanda 2si de yüklü durumdayken dxdiag'tan baktıgımda da nvidia yine gözükmüyor. Ve daha önce sordugum sorularda ısınma problemimden bahsetmiştim. Tabiki siz daha iyi bilirsiniz ama zannediyorum ki kullandığım programlar ve oynadığım oyunlar , bilgisayarım sadece inteli gördüğü için ve intelin bu program ve oyunlara yetemediğini varsayarak ısınma problemiyle karşılaştığımı düşünüyorum. Fikirlerinizi rica ediyorum ve şimdiden Uzman arkadaşlara teşekkür ederim.

icoksz icoksz (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhabalar öncelikle inteli kaldırman hiç bir sorununu çözmez onu diyebilirim onun için mecburen 2 side yüklü olacak performans önemli değil diyorsan nvidia'ya kaldıra bilirsin.

    Dxdiag'a oray buraya baktığında intel'in görünmesi normal onu dert etme

    1-Çözümüne gelecek olursak öncelikle denetim masası > program kaldırdan Nvidia ve Intel HD Graphics Driver uygulamalarını kaldır.

    2-Kaldırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Driver Fusion programını kurup çalıştırın

    http://www.tamindir.com/treexy-driver-fusion/

    Programı açınca Diriver family > display > Nvidia sonrada İnteli temizle

    deneme sürümü olmasına aldırma aynı etkiyi yapıyor premium filan almaya gerek yok.

    3-Kaldırma işlemleri bitti şimdi yükleme işlemlerinde sıra öncelikle aşağıdaki linki yükleyin (NET Framework 4.6.2 programı)

    https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=51625

    4-Intel grafik işlemcinize uygun en son sürücüyü kurun.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    5-Nvidia sürücüsünü kurun.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Bu işlemler bittikden sonra oynayacağınız oyunu Nvidia programına girip yüksek performası seçin ve oyunu oynayın :D

    Isınma sorunu inşallah böyle çözülür ama çözülmesse bir soğutucu al ona yazalımsal olarak pek bir şey yapılmaz sanırım

    Şimdiden kolay gelsen takıldığın yer olursa burda sora bilirsin

    kutlugalp kutlugalp (136)