Yerel ağ bağlantısı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil

Bilgisayar ara sıra bu hatayı veriyordu ve 30 dk- 1 saat internete giremiyordum ve pek önemsememiştim. Fakat artık sürekli olmaya başladı dünden bu güne internete giremiyorum.

"Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" sorunu alıyorum ve "tanımlanamayan ağ" gibi hatalar veriyor.Modemimde vs herhangi bir sorun yok. İnternet bağlantısı var fakat internete bağlanamıyorum. Başka arkadaşlar da bu sorunu yaşamışlar ve el ile İP vermişler. Ben de yaptım fakat sonuç alamadım durum hala aynı.Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olsunlar...

uzmanimfan58 uzmanimfan58 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası için bir kaç çözüm önerisi

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil çözüm 1:

    Yine çözüm için şunu deneyebilirsin:

    1. Windows ve X tuşlarına birlikte bas.
    2. Açılan pencereden Komut istemi (yönetici) seç.
    3. Komut istemine şu komutu yaz ve enter tuşuna bas:
      netsh winsock reset
    4. Sucessfully reset the Winsock Catalog. You must restart the computer in order to complete the reset (Winsock Katalogu başarılı şekilde sıfırladınız) mesajı çıktıkdan sonra bilgisayarı yeniden başlat.
    5. Bilgisayar yeniden başladığında tekrardan kablosuz / kablolu ağa bağlanmaya çalış.

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil çözüm 2:

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatasına ağ kartının hatalı ya da güncel olmayan sürücüleri sebep olabilir. Ağ kartının sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsin.

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil çözüm 3:

    Eğer modemin arayüzüe başka bilgisayardan erişebiliyorsan bunu deneyebilirsin.

    1. Modemin arayüzüne gir: Adsl modem arayüzüne nasıl girebilirim?
    2. Daha sonra modem arayüzünde LAN / Yerel ağ bölümünde DHCP gibi bir bölüm olmalı.
    3. DHCP enabled / açık konumda olmalı. Dağıttığı IP aralığı da 192.168.1.10-192.168.1.100 gibi bir aralıkta olmalı. Bu ayarı bu konuda tecrübeli biri varsa beraber yapmanda fayda var.
    4. Ayrıca modeminde IPV 6 gibi bir seçeneği Enabled / açık görürsen onu da kapat.

    Yerel ağ bağlantısı.geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil çözüm 4:

     Adsl modemin adaptörünü prizden çekin ve bir müddet bekleyin sonra tekrar takın. Aç kapat yapmayın. Adsl modem tam olarak açıldığında (internet ışığı yanıp sönmeye, dsl ışığı sabit yanmaya başladığında) ağa bağlanmaya çalışın.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yaptıklarınızı denedim fakat işe yaramadı. Ayrıca 3.yolu yapamadım çünkü komut isteminde ip adresinin olduğu en alt kısımdaki alan "boş". Ne yapabilirim başka?

      uzmanimfan58 uzmanimfan58 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Modeme bağlanabilen başka bir cihaz var mı? onda denemelisin hakan 7 yıl önce
      • Var fakat işyerinde olduğu için şuan erişemem o bilgisayara. Modem yanımda değil ve kablolu bağlantı ile bağlanıyorum.Daha önceleri de bu sorun oluyordu ama kendiliğinden yarım saat-bir saat gibi bir sürede düzeliyordu. Komut isteminden yapabileceğim başka çözüm yolları var mı acaba? uzmanimfan58 7 yıl önce