yerel ağ bağlantısı geçerlibir IP yapılandırmasına sahip değil. sorunubi

bilgisayarim daha dune kadar internete baglaniyodu ama suanda baglanmiyor . internet gostergesinin ustunde sari br unlem var internete kablosuz baglanabiliyorum ama masa ustumde baglanamiyorum sorunu gider dedigimdeyse yerel ag baglantisii gecerli bir ip yapilandirmasina sahip deil sorunu cikiyor acaba ne yapmaliyim bunu duzeltmek icin

ahmet1 ahmet1 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    muhtemelen kablonun bağlantısında hasar oluşmuş , ya da bilgisayarına ip dağıtacak olan ip dağıtma işini sonlandırmış . Ama kablosuz bağlandığına göre bu 2. şık düşük ihtimal. Kabloyu değiştir. Eğer o değilse ethernet kartın (Bilgisayarındaki kabloyu taktığın kart) bozulmuş ya da , windows update ettiğinden dolayı driver'ı değişmiş olabilir. Bu durumda ethernetin driver'ını yeniden yüklemen lazım .

    kullanici590600 kullanici590600 (1)