Yerel Disk C içinde garip dosyalar var

Bilgisayarımda Yerel Disk (C:) içinde garip şeyler buldum. Dün yoktu, şimdi farkettim. 2007 yılı filan yazıyor, bunlar nedir? Sileyim mi?

kral1451 kral1451 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunlar bir virüs veya zararlı bir dosya olmayıp, Microsoft Visual C++ 2008 Service Pack geçici dosyalarıdır.

    Denetim Masası > Programlar ve Özellikler bölümüne baktığında göreceksin zaten.

    Onları orada görmek istemiyorsan gizleyebilirsin. Gizlemek için şu adımları uygula:

    • O dosyaların hepsini seçip sağ tıkla ve Özellikler'e tıkla
    • Daha sonra "Gizli" seçeneğine tıkla. Yönetici izni isterse Tamam deyip onaylaman gerekir.

    Bunu yaptığın zaman artık o dosyaları görmessin, ama Visual C++ paketi bilgisayarında kurulu olduğu sürece orada olmaya devam ederler.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bir şey diyeyim siz harbiden uzman olmuşsunuz :D Dün gece format sonrası Visual 2005 den olmak üzere 2017 ye kadar ne varsa Microsoft sitesinden x64 ve x86 hepsini indirmiştim ve bugün birden girince manzarayı görünce şok olmuştum çok sağ olun.. kral1451 6 yıl önce
    • Endişe etmenize gerek yok :) @kral1451 omercik 6 yıl önce
    • merhaba şifremi unuttum yeni hesap açtım kusura bakmayın bir sorum daha olacaktı hani onlar Microsoft Visual dediniz ya onlar hep mi orada kalacak silsem silinirler değil mi? Onları bir dosya içinde toplamak mümkün değil mi? kral1452 6 yıl önce
    • @farurhenho etiketlemeyi unutmuşum pardon kral1452 6 yıl önce
    • Cevabı düzenledim, tekrar bak @kral1452 omercik 6 yıl önce