Yerel Disk C Kendi Kendine Veri Kaybediyor

hocam merhaba başlıkta belirttiğim gibi Yerel Disk C Kendi Kendine Veri Kaybediyor Doluyor yani Sistem Geri yükleme Noktasınıda Kapattım cclenear le temizlik yapıyorum ama yine doluyor C deki hiberfil.sys ve pagefile.sys özelliklerini nasıl kapatabilirim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    hiberfil.sys ve pagefile.sys dosyaları sistem dosyalarıdır. pagefile.sys dosya boyutunu azaltabilirsiniz ama bu ciddi performans sorunlarıya yol açacaktır.

    pagefile.sys Windows işletim sisteminde bellek yetersiz kaldığı durumlarda kullanılan ve işletim sisteminin sabitdiski bellek olarak kullanabilmesini sağlayan dosyadır.

     hiberfil.sys dosyası, Windows'un hızlı başlatma, uykuya geçme durumlarında kullandığı ve Windows durumunu kaydettiği dosyadır.

    Bu iki dosyaya hiç bulaşmayın derim.  Cemkara daha önce şöyle bir çözüm paylaşmıştı:
    SSD sabitdiskte sürekli diskteki boş alan azalıyor bu çözümü inceleyin. Benim işime yaramıştı.

    murat murat (12492)