Yerel Disk (D:) de "5.9" diye bir klasör buldum

Klasör 9 gb boyutunda bu klasörü silersem bilgisayara bi zarar gelir mi?

İçinde şöyle dosyalar var

- mingw53_32

- winrt_armv7_msvc2017

- winrt_x64_msvc2017

- winrt_x86_msvc2017

taha17 taha17 (91)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer QT kullanıyorsan klasör ona ait olabilir. QT, bir  SDK yani yazılım geliştirme kitidir, kendi IDE yani yazılım geliştirme ortamını barındırır. Yazılım geliştirme ile ilgileniyorsan ve bazı programlar yüklediysen.

    Google üzerinde yaptığım aramalarda 5.9 QT'nin bir sürümü ve winrt_x86_msvc2017 gibi dosyalarda bu klasörde.

    Eğer QT kullanmıyorsan klasörü silebilirsin. Bilgisayara bir zarar gelmez. QT'nin sistem, yani Windows ile ilgisi yoktur.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      -1

      Oynadınız oyunun bir dosyası olabilir ancak

      X64   ve x86 win7   falan diyor büyük ihtimalle windowsundur yada bir Microsoft bileşenidir

      Silme zarar gelebilir

      ​​​​​

      malgibiolan malgibiolan (307)