Yeşil simgeli çince program nasıl kaldırılır?

Bir program indirecektim. Bilgisayarıma virüs girdi. Yüklü olan programlara Yeşil simgeli üzerinde iQiyi yazan bir program geldi. Açıklaması çince. Programın adı çince. Bu çince iQiyi programını nasıl kaldırırım?

kemalylmzz03 kemalylmzz03 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Program kaldır veya değiştir listesindeki Çince isimli programdan söz ediyorsun herhalde. O veya başka, sisteme istenmeden kurulan programlar belki kategorik olarak virüs sayılmazlar ama bunların bir çoğu virüsler kadar sisteme zarar verirler ve kaldırılmalıdırlar.

    Eğer bir programı Windows işletim sistemlerinde var olan program kaldırma arabirimi vasıtasıyla kaldırmakta zorlanıyorsan bu iş için IObit Uninstaller programından faydalanabilirsin; bu program arabiriminde var olan "Zorla Kaldırma" düğmesini kullanarak (arabirim ekranının sağ üst kısmında) kaldırma işini gerçekleştirebilirsin.

    IObit Uninstaller nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      İQiyi 2010 da Çinde başlatılan online video izleme platformudur.Ayda 1,28 milyar saat izlenmesi vardır ve 2015'te Çindeki en büyük video izleme sitesi haline gelmiştir.

      Sorunuza gelecek olursak iQiyi bir virüs değildir.Ancak sizin istemedeğiniz bir şekilde kuruluduğundan zararlı yazılım veya istenmeyen yazılım olarak isimlendirebiliriz.Ayrıca program başlangıçta otomatik olarak başlamakta ve çeşitli tarayıcılara eklentiler ekleyerek bilgisayar kullanımınızı yavaşlatmadır.Arabirimi Çinçe olduğundan kapatamama ve silinmeme gibi çeşitli sorunlar yaşatmaktadır.Aşağıda iQiyi programının nasıl ve hangi yollarla kaldırılabildini görebilirsiniz.

      iQiyi Programını iki şekilde de kaldırabilirsiniz.

      iQiyi programını Denetim Masası Proram kaldırma menüsü kullanarak kaldırmak;

      1. Denetim Masasındaki Proramlar ve Özellikler menüsü altındaki Program kaldır veya değiştir'i tıklaynı.

      2. iQiyi simgesini içeren programa tıklayarak Kaldır butonuna basın.

      3. Karşısınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.Her iki seçeneğide seçerek kırmızı ile gösterilen yere tıklayın.

      4.Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.Kırmızı ile gösterilen yere tıklayın.

      5. Aşağıdaki gösterildiği gibi seçenekleri işaretleyin ve devam edin.

      6. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.Sondaki seçeneği işaretleyerek kaldırma işlemini bitirin.

      7. Kaldırma tamamlandı.

      8.iQiyi Programı ile birlikte gelen medya oynatıcı için tekrar Program Kaldır ve Değiştir yerine gelelim ve medya oynatıcı seçili iken Kaldır butonuna basalım

      9. Aşağıda gösterilen seçenekleri seçip devam edelim.

      10.iQiyi ile birlikte gelen medya oynatıcıyıda kaldırmış olduk

      Bu işlemlerden sonra Masaüstünde kalan iQiyi URL kısayolunuda silerek temizleme işlemini bitirebilirsiniz.

      AdWcleaner kullanarak iQiyi programını kaldırma

      1. AdwCleaner programını Su adresten indirin.AdwCleaner.exe dosyasına çift tıklayarak açın.

      2.J'accepte(Kabul Ediyorum) butonunu tıklayın.

      3. Scan(Tarama) butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

      4. Tarama işlemi bittiğinde Clean(Temizle) butonuna tıklayarak bulunan zararlıların silinmesini bekleyin.

      5. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir uyarı ekranı çıkarsa yeniden başlatın.

      6. Yeniden başlattıktan sonra karşınıza nelerin silindiğini ve ne yapıldığı hakkında bilgi içeren metin belgesi çıkacaktır.

      Bu işlemden sonra iQiyi programı otomatik olarak kaldırılacaktır.

      ismailsarp ismailsarp (6010)