Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç)

0

Merhaba arkadaşlar,

kısa bir süre önce Norton 360 kurdum. Norton 360 antivirüs programını kurcalarken Güvenlik geçmişi ekranında bir sürü Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç) şeklinde önem derecesi orta, durum bloke edildi tarih ve saat olan kayıtlar gördüm.

Tepki Yetkisiz erişim bloke edildi  yazıyor. Kaynak olarakda SVCHOST.EXE dosyasının NORTON klasöründe bazı dosyalara erişmek istediğini görüyorum.

Virüs taraması yaptım  her şey normal görünüyor.  Fakat Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç)  hatasının ne demek olduğunu anlayamadım. Bu konuda fikri olan var mı?

alivecan alivecan (321)
7 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Norton forumunda bu konu baya tartışma konusu olmuş. Yani Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç) hatasını alan yalnız siz değilsiniz.

  Bir Norton yetkilisinin açıklaması şu şekilde :

  " Norton 360 Tamper protection (Sabotaj Koruması) diye adlandırılan bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple Norton 360 dosyalarını korumaya alır. Svchost.exe gibi sistem dosyaları Norton 360 dosyalarına erişmek istediğinde, ki bu normal bir durumdur, güvelik kayıtlarına Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç) kaydını düşer."

  Bu sebepten korkmanız gereken bir durum söz konusu değil. Yetkisiz erişim bloke edildi (Dosya Aç) uyarısı norton için normal bir uyarı. 

  Kısaca bazı dosyalar, sistem dosyaları olabilir, Norton programının dosyalarına erişmek istiyor, Norton 360'da bu istekleri engelliyor. Bu da son derece normal bir durum.

   

  sedapekmez sedapekmez (624)
  7 yıl önce cevaplandı

  • Tam benzer bir açıklamayı yazıyordum ki siz önce davrandınız :) hakan 7 yıl önce
  • Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım, görünce cevapladım hemen :) sedapekmez 7 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol