Yıldızlı şekilde gösterilen telefon numarası nasıl çözülür?

0

Merhaba abi bana telefon nomarası gönderildi ama yıldızlı olarak geldi 054x 2xx xx xx  numara bu çözerseniz çok sevinirim ama bu gizli kalsın sadece.

kullanici288126 kullanici288126 (1)
3 ay önce sordu

Toplam 2 Cevap


0

Yıldızlı şekilde sana gönderilen telefon numarasını çözmek diye bir şey yok. Sana gösterilen şey 054* ** *1 bu şifreli filan değil. Zaten adamlar bu şekilde gönderiyor ki numarayı hatırlamana faydası olsun diye. Numara senin değilse hatırlayamazsın.

Asıl numara sana bu numarayı göndren uygulamanın veritabanında kayıtlı. Bu yıldızlı parolaları gösterme filan olayı bilgisayarda kayıtlı numaralar, parolalar için geçerli.  SMS ile gönderilen veya bir web sitesinde, uygulama içinde gösterilen numaralar için geçerli değil.

hakan hakan (13216)
3 ay önce cevaplandı

0

Yıldız veya X şeklinde gösterilen numara, parola gibi bilgiler ekranda özel bir yöntemle şifrelendiği için öyle görünmezler. Normalde bu bilgiler uygulamanın veya web sitesinin veritabanında saklı tutulur. Hatırlatmak için sms atıldığında, ekrana getirildiğinde ekranda gerçekten yıldız veya x görünür. Yani numarayı sana yollamıyorlar. Bu sebepten bunu bir şekilde kırmak söz konusu değil.

alattin alattin (14474)
3 ay önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol