Yönetici İzni İsteyen Dosyanın İzin Ayarlarını Nasıl Kapatırım

Merhabalar benım sorunum su yönetici izni isteyen bir dosyanın izinini kapatmak istiyorum yanı mesela bir dosya yönetici izni istiyorsa kendı bılgısayarımda o ızını kaldırıp farklı bılgısayarda izinsiz çalıştırmak istiyorum daha öncede sordum ama cevap gelmedi maalesef lutfen yardımcı olursanız sevınırım

thedark06 thedark06 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu yapmak istediğiniz mümkün değil.

    Yönetici izni gerekliliği dosya ile alakalı değil çalıştırmak istediğiniz bilgisayarın ayarları ile alakalıdır.

    Dosyayı çalıştırmak istediğiniz bilgisayarda Kullanıcı Hesabı Denetim açık ise ve çalıştırmak istediğiniz dosya örneğin sistem dosyalarına erişerek işlem yapmak istiyorsa, bunu kendi bilgisayarınızda ayarlayıp başka bilgisayara göndermeniz gibi bir işlem söz konusu değil.

    Böyle bir işlem söz konusu olsa UAC (User Account Control) Kullanıcı Hesabı Denetiminin olmasının bir anlamı kalmazdı.  Kullanıcı Hesabı Denetim var olmasının sebebi bu tür işlemleri engellemek.

    Çalıştırmak istediğiniz bilgisayara eişiminiz varsa Kullanıcı Hesabı Denetimini kapatarak çalıştırabilirsiniz.

    Kullanıcı Hesabı Denetim (UAC) Nasıl Kapatılır?

    1. Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları'nı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna uac yazın ve Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir'i tıklatın.

    2. Aşağıdakilerden birini yapın:

      • UAC'yi kapatmak için, kaydırıcıyı Hiçbir zaman uyarma konumuna getirdikten sonra Tamam'ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. UAC'nin kapatılması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

      • UAC'yi açmak için, kaydırıcıyı uyarılmak istediğiniz zamana taşıdıktan sonra Tamam'ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      sız benı anlamadınız benım sorunum dosyadan ıznı kapatmak farklı bılgısayara atıcam cunkı bılgısayarın ayarları ıle kapatma sansım yok atacagım bılgısayarda cunkı o işlem ıcınde ızın ıstıyor

      thedark06 thedark06 (1)