Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hatasını nasıl çözerim?

Bilgisayarima bir virus bulasti ve bu nasil bir virus ise taradim bir şey olmadi. Tek yaptigi Regedit'i ve Gorev Yoneticisini actigimda "yoneticiniz tarafindan devre disi birakildi" hatasi veriyor. Combofix ile tariyorum duzeliyor 10-20 saniye sonra geri aynisi oluyor.

Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hatasını nasıl çözerim?

hghghg0 hghghg0 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virüs bulaşınca Görev Yöneticisini ve Regedit'i devre dışı bırakmış olabilir. Böyle durumlarda bilgisayarı Güvenli Mod ile başlatıp virüs taramasını öyle yaparım ben. Sende öyle deneyebilirsin.

    Güvenli Mod'da başlattıktan sonra ilk olarak RKill ile virüsleri sonlandırmanda fayda var.

    RKill programı, o an arka planda çalışan virüsleri kapatır. Böylece virüs taraması sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.
    RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

    Daha sonra Anti-malware yazılımlarıyla tam tarama gerçekleştirilir:

    Aşağıda yer alan anti-malware yazılımlarının hepsiyle tek tek bilgisayar taratılır ve bulunan virüsler temizlenir.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    omercik omercik (9418)